Temos
Analginas L
Vaistinis preparatas: Analginas L
Puslapis: 2


Ligoniams, jautriems analgetiniams ir antireumatiniams preparatams, kitiems medikamentams bei kai kuriems maisto produktams, alerginių reakcijų ir astmos priepuolio tikimybė yra didesnė.

Vartojama citostatikų arba imunosupresantų.

Didelės metamizolo dozės gali trikdyti paciento dėmesį, tokiu atveju vairuoti ir dirbti su mechanizmais nepatariama.

- Ilgą laiką vartojant metamizolo, būtina nuolat tirti kraujo ląstelių skaičių, kadangi gali pasireikšti retas susirgimas agranulocitozė ir aplazinė anemija.

- Ligonį reikia perspėti, kad atsiradus panašių į gripo arba anginos simptomų, dėl neaiškios priežasties prasidėjus dantenų kraujavimui ar atsiradus kraujosruvoms, arba karščiuojama ilgiau kaip 7 paras, būtina nedelsiant nutraukti medikamento vartojimą ir kreiptis į gydytoją, nes tokie simptomai gali būti pavojingo kraujodaros sutrikimo požymis.

Pats metamizolas reikšmingo poveikio virškinimo traktui nedaro, tačiau jo vartojimo periodu geriant alkoholinių gėrimų, didėja nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui rizika (dispepsija, erozijos atsiradimo galimybė, esamo sutrikimo paūmėjimas).

Metamizolas daro poveikį trombocitų agregacijai (trombocitų agregacija ir tromboksano B2 susidarymas reikšmingai sumažėja).

Vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės, todėl prieš skiriant pacientui medikamento reikia išsiaiškinti, ar nėra reto paveldimo sutrikimo – fruktozės netoleravimo, gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos arba sacharazės ir izomaltazės stygiaus.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Analginas stiprina kitų NVNU preparatų analgezinį ir karščiavimą mažinantį poveikį.

Metamizolo poveikį stiprina tricikliai antidepresantai, geriamieji kontraceptikai, alopurinolis, alkoholis.

Barbitūratai ir fenilbutazonas didina analgino metabolizmą kepenyse, todėl mažėja jo koncentracija kraujo serume bei veiksmingumas.

Analginas didina netiesioginio poveikio antikoaguliantų, antinksčių žievės hormonų, geriamųjų preparatų nuo cukrinio diabeto, ibuprofeno ir indometacino veiksmingumą, nes suardo jų ir kraujo serumo baltymų ryšį.

Analginas mažina ciklosporino koncentraciją kraujo serume.

Tiamazolis ir sarkolizinas vartojami kartu su analginu didina leukopenijos atsiradimo galimybę.

Kartu vartojami trankviliantai didina analgino skausmo malšinamąjį poveikį.

Chlorpromazinas, vartojamas kartu su analgino tabletėmis, gali per daug sumažinti kūno temperatūrą.

Jei medikamento vartojama kartu su vaistais, slopinančiais kaulų čiulpų veiklą (aukso preparatais, antinavikiniais medikamentais), dažnai gali sutrikti leukocitų gamyba.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė.

Vis tik metamizolo vartojimo nėštumo laikotarpiu klinikinės patirties nepakanka, todėl nėščioms moterims Analginas L 500 mg tablečių vartoti negalima.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos