Temos
Lumbagas (strėnų gėla)


Tai - liemens raumenų uždegimas, dažniausiai pasitaikantis peršalus. Labai diegia ir raižo strėnas; kartais taip smarkiai skauda, kad ligonis negali net pajudėti.

Gerai padeda karštos vonios, masažas, skausmą malšinantys vaistai, trynimas anestezuojančiomis priemonėmis, pavyzdžiui, alyvų aliejaus ir chloroformo mišiniu (lygiomis dalimis). Trinti reikia du kartus per dieną.

Iš paprastų naminių priemonių naudingos tokios:

1. Paimti kambarinio augalo - agavos lapą, nutraukioti dygliukus, perpjauti išilgai ir lapo sunka trinti liemenį. Tačiau iš pradžių trinti reikia labai atsargiai, nes jautrią odą agavos sunka labai stipriai veikia - graužia ir degina, bet neilgai. Jeigu oda nelabai reaguoja, galima pa- trinti ir smarkiau, kokius du kartus per dieną. Patrynus agava nereikia ypač šiltai apsisiausti.

2. Be to, padeda, tik silpniau, jeigu prie liemens pridėsime sutarkuotų krienų; juos reikia nuimti, kai tik pradės deginti.<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos