Temos
PANANGIN
Vaistinis preparatas: PANANGIN
Puslapis: 3


Magnio pusiausvyrą visų pirma reguliuoja inkstai. 3-5 % patekusių į glomerulų filtratą magnio jonų ekskretuojama į šlapimą, tuo tarpu didžioji jonizuoto magnio dalis reabsorbuojama (65% Henlės kilpos kylančioje dalyje, 25% - proksimaliniame kanalėlyje). Taigi, padidėjus šlapimo kiekiui (pvz., gydant efektyviausiais kilpiniais diuretikais), padidėja ekskretuojamų magnio jonų kiekis. Jei sumažėja magnio rezorbcija plonojoje žarnoje, sumažėja ir jo ekskrecija (<0,5 mmol per dieną). Hipermagnemijos atveju ekskrecija gali siekti 2,5 g per dieną.

Kalio pusiausvyra ir jos kontrolė

Bendrosios kalio jonų atsargos 70 kg sveriančio žmogaus organizme – vidutiniškai 140 gramų (3570 mmol). Moterų organizme jo yra šiek tiek mažiau, jo keikis truputį mažėja senstant. Apie 10% bendro kalio jonų kiekio yra prisijungusio, o likusieji 90% dalyvauja mainuose. Vidutinė kalio jonų koncentracija serume yra 3,6-5,4 mmol/l. Koncentracija serume neatspindi bendrojo kalio kiekio organizme, kadangi didžioji kalio jonų dalis (98-99%) yra ląstelėse.

Optimalus per dieną suvartojamas kiekis yra 3-4 gramai (75-100 mmol). Daugiausia kalio pašalinama pro inkstus – 90 % per dieną netenkamo kalio. Likusieji 10% pašalinami pro virškinimo traktą. Inkstai reguliuoja ilgalaikę kalio homeostazę ir kalio koncentraciją kraujo serume. Trumpalaikė pastarosios reguliacija vyksta dėl kalio perėjimo iš ląslelių į ekstraląstelinį skystį ir atgal.

Paskyrus šarmų, kalis pereina į ląsteles. Insulinas ir ?-adrenerginiai katecholaminai, stimuliuodami ląstelės membranos Na+/K+ - ATF-azę, skatina kalio perėjimą į ląsteles. Aldosteronas, veikdamas kalio ekskreciją inkstuose, yra pagrindinis organizmo kalio atsargų reguliatorius. Hiperkaliemija stimuliuoja aldosterono išsiskyrimą (sinergiškai su angiotenzinu II), o hipokaliemija jį slopina.



Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Magnio-Kalio- D,L aspartato (sušvirkšto į veną) ūminė LD50: žiurkėms - 8591 mg/kg, pelėms – 8812 mg/kg. Remiantis ūminio (vienkartinės dozės) toksiškumo tyrimų duomenimis, Magnio-Kalio- D,L aspartatas yra mažai toksiškas.



6. FARMACINĖ INFORMACIJA

Pagalbinių medžiagų sąrašas

Tablečių branduolys

Bevandenis koloidinis silicio dioksidas

Povidonas

Magnio stearatas

Talkas

Kukurūzų krakmolas

Bulvių krakmolas

Tablečių plėvelė

Makrogolis 6000

Titano dioksidas

Eudragit E 100 (katijoninis kopolimeras, susidedantis iš dimetilaminetilinto metakrilato, butilinto metakrilato ir metilinto metakrilato).

Talkas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Didelio tankio, balto polipropileno buteliukas, užkimštas dangteliu su gofruotu tarpikliu.

Buteliukas, kuriame yra 50 tablečių, įdėtas į kartono dėžutę.



6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos