Temos
Convulex
Vaistinis preparatas: Convulex
Puslapis: 3


Minčių apie savižudybę ir bandymų nusižudyti buvo užregistruota ligoniams, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais esant įvairioms indikacijoms. Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metaanalizės duomenys taip pat parodė šiek tiek padidėjusią minčių apie savižudybę ir bandymo nusižudyti riziką. Šios rizikos mechanizmas nėra aiškus, ir turimi duomenys neatmeta padidėjusios rizikos galimybės valproinei rūgščiai.

Taigi pacientai turi būti stebimi dėl minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių ir atitinkamas gydymas turi būti apsvarstytas. Ligonius (ir jų globėjus) reikia įspėti, kad kreiptųsi į gydytoją dėl patarimo, jei pasireiškia minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Valproinė rūgštis išstumia fenitoiną, fenobarbitalį ir diazepamą iš jų junginių su kraujo plazmos baltymais, todėl padidėja nesujungta šių medžiagų frakcija. Valproinė rūgštis slopina diazepamo metabolizmą. Padidėja primidono koncentracija kraujo serume. Sustiprėja etosukcimido poveikis. Fenitoinas, fenobarbitalis ir primidonas didina valproinės rūgšties klirensą ir taip sumažėja jos koncentracija kraujo plazmoje. Kartu paskyrus karbamazepino, valproinės rūgšties koncentracija kraujo plazmoje gali arba padidėti, arba sumažėti. Retais atvejais kartu skiriamas klonazepamas gali išprovokuoti absansus. Derinant gydymą su kitais vaistiniais preparatais nuo traukulių, būtina atidžiai stebėti vaistinio preparato koncentraciją kraujo plazmoje.

Kartu vartojant felbamatą, valproinės rūgšties koncentracija kraujo plazmoje padidėja. Kartu vartojant lamotriginą, padidėja šios medžiagos pusinės eliminacijos periodas.

Valproinė rūgštis stiprina kai kurių vaistinių preparatų (barbitūratų, primidono, neuroleptikų ir antidepresantų) bei alkoholio slopinantį poveikį centrinei nervų sistemai.

Sustiprinamas trombocitų agregacijos inhibitorių (acetilsalicilo rūgšties), kumarino tipo antikoaguliantų ir heparino poveikis.

Keletas tyrimų parodė, kad kraujo serume salicilatai išstumia valproinę rūgštį iš jos junginių su albuminu ir turi įtakos jos metabolizmui; dėl to gali susidaryti toksinė valproinės rūgšties koncentracija (tai ypač svarbu vaikams).

Kartu vartojant kepenis toksiškai veikiančius vaistinius preparatus, gali sustiprėti nepageidaujamas valproinės rūgšties poveikis kepenims.

Sąveikos su geriamaisiais kontraceptikais neaprašyta.

Įtaka laboratoriniams rodikliams:

Valproinė rūgštis iš dalies išsiskiria su šlapimu ketoninių metabolito pavidalu, todėl sergantiesiems cukriniu diabetu galimas klaidingai teigiamas ketonų kiekio šlapime tyrimo rezultatas.

Atsižvelgiant į koncentraciją kraujo plazmoje, valproinė rūgštis gali išstumti skydliaukės hormonus iš jų junginių su baltymais ir paspartinti jų metabolizmą, todėl skydliaukės funkcijos rodikliai gali klaidingai sukelti hipotireozės įtarimą.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos