Temos
HJERTEMAGNYL
Vaistinis preparatas: HJERTEMAGNYL
Puslapis: 3


Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos (urtikarija ir angioedema) alergiškiems pacientams.

Labai reti: purpura, hemoraginis vaskulitas, daugiaformė eritema, Stivenso - Džonso sindromas, Lajelio sindromas.

Endokrininiai sutrikimai

Reti: hipoglikemija.

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni: anafilaktinė reakcija.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Reti: padidėję transaminazių ir serumo šarminės fofatazės kiekiai.

Labai reti: grįžtamasis, nuo dozės priklausomas, lengvas toksinis hepatitas, jei sergama kai kuriomis virusinėmis ligomis (ypač gripo virusų A, B ir vėjaraupių virusų sukeltomis).

Vartojant vaikams HJERTEMAGNYL gali vystytis Reye sindromas, pažeidžiantis kepenis ir smegenis, ir galintis sukelti mirtį.

4.9 Perdozavimas

Vaistinio preparato perdozavus (plazmoje medikamento koncentracija būna didesnė kaip 200 mg/l), atsiranda tokių simptomų: pykina, vemiama, spengia ausyse, svaigsta galva, prasideda prakaitavimas, sutrinka rega, pasireiškia galvos skausmas ir troškulys.

Jei perdozavimas sunkus (medikamento koncentracija plazmoje būna didesnė kaip 400 mg/l), gali atsirasti metabolinė ketoacidozė, hiperventiliacija, respiracinė alkalozė, hipertermija, žmogus gali apkursti. Jei pasireiškia CNS slopinimas, gali ištikti koma, širdies ir kraujagyslių kolapsas ir kvėpavimo nepakankamumas. Jei preparato koncentracija kraujo plazmoje būna 700 mg/l, būtina hemodializė.

Specifinio priešnuodžio nėra. Ūminio perdozavimo atveju rekomenduojama plauti skrandį, duoti gerti aktyvintos anglies, jei reikia - šarminti šlapimą ir didinti diurezę, sunormalinti rūgščių ir šarmų kiekį bei elektrolitų koncentraciją ir palaikyti gyvybei svarbias organizmo funkcijas.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – antitromboziniai preparatai, trombocitų agregaciją slopinantys vaistai,

ATC kodas – B01 AC06

Kadangi acetilsalicilo rūgštis acetilina fermentą ciklooksigenazę, ji nuslopinama visam laikui, todėl sutrinka trombocitų gebėjimas sintetinti TxA2, o endotelio ląstelių - PGI2. Mažos acetilsalicilo rūgšties dozės gali selektyviai blokuoti TxA2 sintezę, tačiau neveikti PGI2 gamybos.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Paprastai acetilsalicilo rūgštis virškinamajame trakte absorbuojama visiškai.

Patekusi į kraujotaką, acetilsalicilo rūgštis (ASR) žarnyne, kepenyse ir plazmoje greitai hidrolizuojama fermento esterazės į salicilo rūgštį (SR). Acetilsalicilo rūgšties pusinės eliminacijos laikas yra apie 15 min, o salicilo rūgšties - apie 3 valandos, bet vartojant dideles dozes (daugiau nei 3 gramus) jis gali labai pailgėti, kadangi įsotinamos metabolizuojamosios fermentų sistemos.

Biologinis prieinamumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos