Temos
Septolete Lemon
Vaistinis preparatas: Septolete Lemon
Puslapis: 2


4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami poveikiai, kurie gali pasireikšti vartojant cetilpiridinio chloridą, sugrupuoti pagal dažnį sekančiai: labai dažni: >1/10; dažni: >1/100, <1/10; nedažni: >1/1000, <1/100; retai: >1/10000, <1/1000;labai reti: <1/10000.

Virškinimo trakto sutrikimai

Reti. Pykinimas ir viduriavimas, ypač viršijus nurodytą dozę.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Labai reti. Padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., išbėrimas.

4.9 Perdozavimas

Pranešimų apie šio vaistinio preparato perdozavimą negauta.

Veikliųjų medžiagų kiekis pastilėje yra mažas, todėl perdozavimas beveik neįmanomas. Didesnės negu rekomenduojama šio vaistinio preparato dozės gali sukelti virškinimo sutrikimų, pvz., pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Didelės poliolių dozės gali sukelti viduriavimą, ypač vaikams.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vaistai gerklės ligoms,ATC kodas – R02AA06

Cetilpiridinio chloridas yra ketvirtinių amonio junginių grupės antiseptikas, kuris veikia kaip katijoninis detergentas. Ketvirtiniai amonio junginiai prisijungia prie bakterinės ląstelės paviršiaus, prasiskverbia pro jį ir prisijungia prie citoplazminės membranos, todėl pastaroji pasidaro laidi mažo molekulinio svorio medžiagoms, ypač kalio jonams. Paskui ketvirtiniai amonio junginiai patenka į ląstelę, sutrikdo jos funkcijas ir sukelia jos žūtį. Tokiu būdu cetilpiridinio chloridas naikina gramteigiamas ir gramneigiamas bakterijas (Streptococcus mutans, S. pyogenes, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia. coli). Taip pat jis yra veiksmingas naikinant kai kuriuos lipofilinius virusus ir grybelius (Candida albicans).

Dėl gerų drėkinamųjų savybių ir mažo paviršinio įtempimo cetilpiridinio chloridas patenka į gleivinės raukšles, kur neleidžia mikroorganizmams daugintis ir naikina juos.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Duomenų apie cetilpiridinio chlorido farmakokinetiką literatūroje nerasta. Dauguma ketvirtinių amonio junginių farmakokinetikos duomenų gauta tiriant gyvūnus. Yra žinoma, kad šių junginių absorbcija bloga (absorbuojama tik 1020 % vartotos dozės). Neabsorbuota dalis nepakitusi šalinama su išmatomis.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ikiklinikiniai farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo, kancerogeniškumo ir toksinio poveikio reprodukcijai tyrimai parodė, kad potencialaus pavojaus žmogui nėra.

Ketvirtiniai amonio junginiai yra iš esmės netoksiški, antiseptiniam poveikiui sukelti vartojamos jų koncentracijos nedirgina odos ir gleivinės.

Cetilpiridinio chlorido LD50 žiurkėms yra 192538 mg/kg, pelėms – 108195 mg/kg. Jo ilgalaikio toksiškumo tyrimai, atlikti su triušiais, didelių patologinių pokyčių, galbūt susijusių su šia medžiaga, neparodė.

I ir III segmento bei perinatalinio ir postnatalinio vystymosi tyrimai nurodė, kad ketvirtiniai amonio junginiai žiurkių skeleto anomalijų nesukėlė. Žiurkių vaisingumas nepakito.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos