Temos
Torasemid HEXAL
Vaistinis preparatas: Torasemid HEXAL
Puslapis: 3


Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Nesteroidiniai preparatai nuo uždegimo (indometacinas, propiono rūgšties dariniai), tikriausiai dėl prostaglandinų sintezės slopinimo, silpnina diurezinį furosemido ir bumetanido poveikį. Be to, jie gali naikinti tiazidų sukeliamą antihipertenzinį poveikį. Jei torasemido vartojama kartu su sulindaku, sąveikos tikriausiai nebūna, o sąveika su COX-2 inhibitoriais tikriausiai yra nereikšminga.

Probenecidas. Šis medikamentas gali silpninti torasemido poveikį, kadangi slopina inkstų kanalėlių sekreciją.

Salicilatai. Ligoniams, vartojantiems didelę salicilatų dozę, torasemidas gali sukelti apsinuodijimą šiais preparatais, kadangi slopina jų šalinimą iš organizmo.

Sotalolis. Manoma , kad dėl gydymo tiazidais metu atsiradusios hipokaliemijos sotalolis gali dažniau sukelti širdies ritmo sutrikimą, sinkopę, pailginti QT intervalą.

Mineralkortikoidai. Gali stiprėti kalio šalinimas iš organizmo.

Teofilinas. Gali stiprėti teofilino poveikis.

Tetraciklinai. Jei kartu su diuretikais vartojama tetraciklinų, gali didėti pastarųjų medikamentų sukeliamo karbamido kiekio didėjimo rizika. Doksiciklinui tai tikriausiai netinka.

Katecholaminai. Šie vaistai gali silpniau sutraukti kraujagysles.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Informacijos apie torasemido poveikį žmogaus gemalui ir vaisiui nėra.

Tyrimų metu torasemidas prasiskverbė į gyvūnų vaisių ir sutrikdė jo elektrolitų apykaitą. Naujagimiui galima trombocitopenijos rizika. Kol patirtis nepakankama, nėštumo metu torasemido galima vartoti tik tiksliai nustačius, jog nauda aiškiai bus didesnė už pavojų. Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę.

Ar torasemido išsiskiria su gyvūnų patelių ar moters pienu, nežinoma. Žindyvėms šio medikamento vartoti negalima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Dėl galimų kraujospūdžio pokyčių pacientą, vartojantį torasemido, reikia įspėti, kad atsiradus galvos svaigimui ar panašiems simptomams, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Pacientams, ypač labai ribojantiems druskos vartojimą, gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyra. Šis sutrikimas priklauso nuo dozės dydžio ir gydymo trukmės.

Ligoniams, ypač tiems, kurių dietoje yra mažai kalio, kurie vemia, viduriuoja, vartoja per daug vidurių laisvinamųjų vaistų arba kurie serga kepenų veiklos nepakankamu, gali pasireikšti hipokaliemija.

Jei yra stipri diurezė, gali atsirasti, ypač gydymo pradžioje ir pagyvenusiems ligoniams, elektrolitų ir skysčio trūkumo simptomų bei požymių: galvos skausmas ir svaigimas, hipotenzija, silpnumas, mieguistumas, sumišimas, apetito stoka ir mėšlungis. Tokiu atveju gali reikėti keisti dozę.

Kraujo serume gali padidėti šlapimo rūgšties, gliukozės ir lipidų koncentracija.

Gali pasunkėti metabolinė alkalozė.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos