Temos
NICOPASS LIQUORICE MINT
Vaistinis preparatas: NICOPASS LIQUORICE MINT
Puslapis: 3


4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Visada nėščiosioms reikia rekomenduoti visiškai atsisakyti tabako be pakaitinio gydymo nikotinu.

Tačiau nesėkmės atveju kartais, labai nuo rūkymo priklausomai nėščiajai, gali būti pasiūlytas pakaitinis gydymas nikotinu. Manoma, kad vaisiui toks gydymas tikriausiai yra mažiau pavojingas negu tabako rūkymas, nes:

didžiausia nikotino koncentracija plazmoje būna mažesnė negu įkvepiant nikotino,

nėra papildomo policiklinių angliavandenių ir anglies monoksido poveikio,

padidėja tikimybė mesti rūkyti iki trečiojo nėštumo trimestro.

Rūkymas trečiojo nėštumo trimestro metu gali sąlygoti sulėtėjusį intrauterinį augimą, priešlaikinį gimdymą arba negyvą vaisių. priklausomai nuo suvartojamo tabako kiekio per parą.

Metimas rūkyti su pakaitiniu gydymu ar be jo neturi vykti atskirai, tačiau tai turi būti sveikatos priežiūros programos dalis.

Nikotinas trečiuoju nėštumo trimestru veikia hemodinamiką (pvz., keičia vaisiaus širdies susitraukimų dažnį), tai gali sutrikdyti vaisiaus būklę prieš gimimą. Nemetus rūkyti iki trečiojo nėštumo trimestro, pastilės po 6-tojo nėštumo mėnesio turi būti vartojamos tik gydytojui prižiūrint.

Žindymas

Nikotinas, netgi vartojamas gydomosiomis dozėmis, patenka į motinos pieną ir gali paveikti vaiką. Žindyvėms, kaip ir rūkymo, reikia vengti pastilių. Žindyvė, kuriai nepasiseka mesti rūkyti, pradėti vartoti pastiles gali tik pasitarusi su gydytoju. Žindyvė, kuriai paskirta nikotino pakaitinė terapija, dvi valandos iki maitinimo negali vartoti pastilės, ją turi sučiulpti iš karto po maitinimo.

Reikiamų duomenų apie vaistinio preparato, kurio sudėtyje yra glicerino, vartojimą nėščiosioms ir žindyvėms nėra.

NICOPASS nėštumo ir žindymo metu vartoti negalima. Jeigu rekomenduojama nikotino pakaitinė terapija, reikia apsvarstyti kitų kvapiųjų medžiagų, turinčių nikotino pastilių vartojimą.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Metimas rūkyti gali sukelti elgesio pasikeitimus. Nėra duomenų apie bet kokį neigiamą pastilių, vartojamų rekomenduojamomis dozėmis, poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Vartojant NICOPASS rekomenduojamomis dozėmis sunkaus nepageidaujamo poveikio nepastebėta. Pacientų nurodytas nepageidaujamas poveikis dažniausiai stebimas pirmomis 3 - 4 pakaitinės terapijos nikotinu savaitėmis.

Gydymo pradžioje nikotino pastilės gali dirginti gerklę, skatinti išsiskirti daugiau seilių. Iš pradžių dėl nuryjamo gana didelio ištirpusio nikotino kiekio, gali atsirasti žagsulys.

Jautrius pacientus pradžioje gali varginti nežymūs dispepsijos ar rėmens požymiai.

Nikotino pastilės gali sukelti nepageidaujamą poveikį, panašų į kitais būdais vartojamo nikotino poveikį.

Organų sistemų klasės

(pagal MedDRA klasifikaciją)

*Dažni

(?1/100, <1/10)

*Nedažni

(?1/1000, <1/100)

*Reti

(?1/10 000, <1/1000)

*

*Imuninės sistemos surtikimai

*-

*-

*Alerginės reakcijos pvz., angioneurozinė edema

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos