Temos
NICOPASS LIQUORICE MINT
Vaistinis preparatas: NICOPASS LIQUORICE MINT
Puslapis: 2


Nuo tabako priklausantiems rūkantiesiems, neseniai persirgusiems miokardo infarktu, sergantiems nestabilia ar sunkia krūtinės angina (įskaitant Princmental krūtinės anginą), sunkiais širdies ritmo sutrikimais, nekontroliuojama hipertenzija ar insultu reikia patarti mesti rūkyti be farmakologinių priemonių (pvz., konsultavimu). Jei tokios priemonės neefektyvios, galima svarstyti galimybę skirti NICOPASS. Tačiau duomenų apie tai, kad šios grupės pacientams saugu vartoti šį vaistinį preparatą, yra nedaug, todėl pradėti gydytis šiuo vaistiniu preparatu galima tik atidžiai prižiūrint gydytojo.

Rekomenduojama gydytojo konsultacija jei sergama viena iš žemiau nurodytų ligų:

stabilia širdies ir kraujagyslių sistemos liga,

cukriniu diabetu, hipertiroidizmu ar feochromacitoma,

sunkiu kepenų ar inkstų veiklos pakenkimu.

Nurytas nikotinas gali sustiprinti aktyvaus ezofagito, burnos ir ryklės gleivinės uždegimo, gastrito ar skrandžio opos simptomus.

NICOPASS sudėtyje yra aspartamo, iš kurio susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

NICOPASS sudėtyje yra izomalto. Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas fruktozės netoleravimas.

Šio vaisto sudėtyje yra nedidelė dozė deglicirizinuoto saldymedžio šaknies ekstrakto, kaip aromatinės medžiagos ir amonio glicirizato, kaip saldiklio. Dėl to, reikia atsižvelgti į galimą mineralkortikoidinį saldymedžio poveikį (pseudoaldosteronizmas) jautriems saldymedžiui pacientams, kurie serga širdies – kraujagyslių ligomis ar padidintu kraujo spaudimu.

Tose grupėse, kur gydymas pakaitine nikotino terapija yra rekomenduojamas, būtina įvertinti kitų nikotino aromatizuotų pastilių vartojimą.

Nikotinas yra toksinė medžiaga.

Pacientai privalo laikyti pastiles vaikams nepasiekiamose vietose.

Faktiškai gydomoji suaugusiųjų dozė vaikams gali sukelti stiprų ar net mirtiną apsinuodijimą (žr. 4.9 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tabake esantys aromatiniai angliavandenių junginiai didina citochromo P450 (CYP) 1A2 aktyvumą. Metus rūkyti, CYP1A2 aktyvumas mažėja, todėl gali padidėti vaistinių preparatų, metabolizuojamų CYP1A2, tokių kaip kofeino, teofilino, flekainido, klozapino, olanzapino, ropinirolo ar pentazocino koncentracija kraujyje. Todėl kartais tenka koreguoti siauros terapinės platumos vaistinių preparatų, pvz., teofilino, dozę, o metusio rūkyti paciento būklę ir jo laboratorinių tyrimų rezultatus reikia atidžiai stebėti bei perspėti jį apie vaistinio preparato perdozavimo pavojų.

Dėl nikotino, kaip ir tabako, specifinio farmakologinio poveikio kardiovaskulinei, nervų ir endokrininei sistemoms gali:

padidėti kortizolio ir katecholaminų koncentracija,

tekti koreguoti nifedipino, beta-blokatorių ir insulino dozę,

sumažėti diuretikų poveikis,

sulėtėti H2 antihistamininių vaistinių preparatų poveikis, gydant skrandžio opas,

padažnėti nepageidaujamas estrogeno-progesterono derinių poveikis.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos