Temos
Olanzapine Actavis
Vaistinis preparatas: Olanzapine Actavis
Puslapis: 2


Olanzapine Actavis burnoje disperguojamąją tabletę, įdėtą į burną, seilės greitai ištirpina, taigi ją galima lengvai nuryti. Kitas būdas – prieš pat vartojant tabletę ištirpinti pilnoje stiklinėje vandens arba tam tinkamo gėrimo (apelsinų, obuolių sulčių, pieno, kavos). Burnoje disperguojamųjų tablečių negalima imti šlapiomis rankomis, nes jos gali suirti.

Olanzapine Actavis burnoje disperguojamosios tabletės yra bioekvivalentiškos įprastoms olanzapino tabletėms, jų yra panašus absorbcijos greitis ir mastas, toks pat kaip įprastų olanzapino tablečių dozavimas ir vartojimo dažnis. Burnoje disperguojamąsias olanzapino tabletes galima vartoti kaip alternatyvą įprastoms olanzapino tabletėms.

Vaikų gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirties nėra.

Senyvo amžiaus pacientai. 65 metų ir vyresniems pacientams dėl tam tikrų klinikinių veiksnių kartais tenka skirti mažesnę pradinę dozę (5 mg per parą), nors paprastai tai nerekomenduojama (taip pat žr. 4.4 skyrių).

Pacientai, kuriems yra inkstų ir (ar) kepenų nepakankamumas. Šiems pacientams rekomenduojama skirti mažesnę (5 mg) pradinę dozę. Kai yra vidutinio laipsnio kepenų nepakankamumas (cirozė, A ar B Child-Pugh klasė), reikia skirti 5 mg pradinę dozę ir ją didinti labai atsargiai.

Lytis. Moterims, palyginti su vyrais, paprastai nereikia koreguoti pradinės dozės ir dozių intervalo.

Rūkymas. Nerūkantiems pacientams, palyginti su rūkančiais, paprastai nereikia koreguoti pradinės dozės ir dozių intervalo.

Kai yra daugiau kaip vienas veiksnys, galintis lėtinti metabolizmą (moteriškoji lytis, senyvas amžius,

nerūkantysis), reikia apsvarstyti, ar neverta skirti mažesnės pradinės dozės. Prireikus tokiems pacientams dozę galima atsargiai didinti.

Jei dozę tenka didinti po 2,5 mg, reikia skirti įprastų olanzapino tablečių.



(Taip pat žr. 4.5 ir 5.2 skyrius)

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Padidėjusi uždaro kampo glaukomos rizika.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Labai retai Olanzapine Actavis gydomiems pacientams pastebėta hiperglikemija ir (arba) cukrinio diabeto išsivystymas ar pasunkėjusi eiga, retkarčiais su ketoacidoze ar koma; pasitaikė keletas mirties atvejų. Kai kuriems iš jų prieš tai padidėjo kūno svoris, ir tai galėjo būti predisponuojantis veiksnys. Pacientus, sergančius cukriniu diabetu arba turinčius diabeto rizikos veiksnių, rekomenduojama atidžiai kliniškai stebėti.

Staiga nustojus vartoti olanzapiną, labai retais atvejais (< 0,01%), atsirado ūminių simptomų: prakaitavimas, nemiga, tremoras, pykinimas arba vėmimas. Užbaigti gydymą olanzapinu reikia palaipsniui mažinant dozę.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos