Temos
Ringer Fresenius
Vaistinis preparatas: Ringer Fresenius
Puslapis: 3


Pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos nepakankamumu, sulašinus per didelį Ringer Fresenius infuzinio tirpalo kiekį, gali pablogėti minėtų organų funkcija.

Virškinimo trakto sutrikimai

Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, sulašinus per didelį Ringer Fresenius infuzinio tirpalo kiekį, gali pablogėti kepenų funkcija.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos sutrikimu, sulašinus per didelį Ringer Fresenius infuzinio tirpalo kiekį, gali inkstų funkcija pablogėti.

Reti

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dėl nepakankamos intraveninių sistemų kokybės ar netinkamo tirpalo švirkštimo gali prasidėti karščiavimas, injekcijos vietoje atsirasti uždegimas, venų trombozė, flebitas (kartais jis išplinta į šalia venos esančius audinius). Be to, injekcijos metu į šalia kraujagyslės esančius audinius gali patekti injekuojamo tirpalo arba iš pradurtos kraujagyslės kraujo, todėl injekcijos vieta gali patinti, skaudėti, gali atsirasti poodinė kraujosruva.

4.9 Perdozavimas

Sulašinus didesnį Ringerio tirpalo kiekį, gali atsirasti pabrinkimų, sutrikti elektrolitų pusiausvyra.

Toksinį poveikį sukelia 100 - 150 g natrio chlorido dozė. Apsinuodijus atsiranda CNS pažeidimo simptomų: traukuliai, smegenų pabrinkimas, padidėja kūno temperatūra (“druskos” karštinė). Tokiu atveju būtina atidžiai stebėti, kiek parenteraliniu būdu vartojama ir išgeriama skysčių ir kiek jų pašalinama su šlapimu. Būtina dažnai tikrinti visus kraujo rodmenis.

Perdozavus, vartojami stiprūs diuretikai.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – plazmos pakaitalai ir infuziniai tirpalai.

ATC kodas – B05B B01.

Vandens pasiskirstymo organizme mechanizmas yra labai sudėtingas. Organizmo skysčių judėjimas priklauso nuo juos skiriančių ląstelių membranų savybių, jų sudėties ir aktyvaus bei pasyvaus skysčio ir jame esančių medžiagų transporto per biologines membranas.

Kad būtų palaikoma optimali organizmo skysčių sudėtis ir pasiskirstymas, būtina tiksli reguliavimo sistema, koordinuojanti vandens bei druskų pokyčius įvairiuose organuose ir sistemose su viso organizmo poreikiais.

Vandens pasiskirstymas organizme yra susijęs su skysčių osmosinio slėgio kitimu ir tokiais ekstraląstelinio Na+ kiekio pokyčiais, nuo kurių priklauso ekstraląstelinio skysčio tūris. Taigi, vandens ir druskų pusiausvyrą reguliuoja bei palaiko sudėtinga sistema, nuo kurios priklauso vandens ir Na+ jonų kiekio pastovumas organizme.

Vanduo yra būtinas visoms organizme vykstančioms fizinėms ir cheminėms reakcijoms.

Natris yra pagrindinis ląstelių išorės katijonas. Organizme jo yra dvejopo: metabolizuojamo (organizmo skysčiuose ir apie 15 % Na+- kauluose) bei nemetabolizuojamo (likę 85 % Na+- kauluose). Bendras natrio kiekis organizme yra apie 100 g. Metabolizuojamo Na+ yra apie 70 %, nemetabolizuojamo- apie 30 %.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos