Temos
Agen
Vaistinis preparatas: Agen
Puslapis: 2


Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizme amlodipino, kaip ir kitų kalcio kanalų blokatorių, pusinės eliminacijos laikas kraujo plazmoje yra ilgesnis. Kaip tokiems ligoniams vartoti preparato, neištirta. Pacientus, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia gydyti labai atsargiai.

Pacientai, kurių širdies veikla nepakankama

Širdies nepakankamumu sergančius pacientus reikia gydyti atsargiai. Ilgalaikio tyrimo, kuriame dalyvavo ligoniai, sergantys sunkiu (III arba IV klasės pagal NYHA klasifikaciją) širdies veikos nepakankamumu, duomenimis, pacientams, gydytiems amlodipinu, plaučių edemos dažnis buvo didesnis negu vartojusiems placebo, tačiau tai nebuvo susiję su širdies nepakankamumo pasunkėjimu (žr. 5.1 skyrių).

Inkstų funkcijos sutrikimas

Amlodipinas nepašalinamas iš kraujo dializės metu. Pacientams, kuriems atliekama dializė, Agen reikia skirti itin atsargiai.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Amlodipiną saugu vartoti kartu su tiazidiniais diuretikais, alfa arba beta adrenoblokatoriais, AKF inhibitoriais, ilgo poveikio nitratais, poliežuviniais nitroglicerino preparatais, nesteroidiniais vaistiniais preparatais nuo uždegimo, antibiotikais bei geriamaisiais preparatais nuo cukrinio diabeto.

Tyrimai su sveikais savanoriais parodė, kad kartu su amlodipinu vartojamo digoksino koncentracija kraujo serume ir klirensas nekinta.

Kartu su cimetidinu vartojamo amlodipino farmakokinetika nekinta.

Tyrimais in vitro su žmonių plazma nustatyta, kad preparatas nekeičia digoksino, fenitoino, varfarino ir indometacino jungimosi prie plazmos baltymų.

Sveikų savanorių, kartu su amlodipinu vartojusių varfarino, organizme pastarojo preparato poveikis protrombino laikui ženkliai nekito.

Ciklosporino farmakokinetikos tyrimais nustatyta, kad amlodipinas šio imuninę sistemą slopinančio vaistinio preparato farmakokinetikos reikšmingai nekeičia.

Greipfrutų sultys gali didinti amlodipino koncentraciją, ženkliai nekintant kraujospūdžiui ar širdies dažniui.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Reikiamų duomenų apie amlodipino vartojimą nėštumo metu nėra. Poveikio reprodukcijai tyrimų su gyvūnais metu toksinio poveikio, išskyrus atsivedimo uždelsimą ir pailgėjimą žiurkėms, vartojusioms dozę, kuri yra 50 kartų didesnė už didžiausią dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui, nepastebėta. Nėščias moteris amlodipinu galima gydyti tik tuomet, kai saugesnio gydymo nėra arba kai motinai ir vaisiui ligos keliama rizika yra didesnė, negu gydymo šiuo vaistiniu preparatu metu.

Nežinoma, ar amlodipino patenka į motinos pieną, todėl rekomenduojama medikamento vartojimo laikotarpiu žindymą nutraukti.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Jeigu pasireiškia galvos skausmas, galvos svaigimas arba nuovargis, gebėjimas reaguoti gali sutrikti.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos