Temos
AGAPURIN
Vaistinis preparatas: AGAPURIN
Puslapis: 2


Pacientus, kuriems yra krešėjimo sutrikimų ar dėl antikoaguliantų vartojimo yra didesnė kraujavimo rizika, būtina labai atidžiai stebėti ir nuolat tikrinti krešumo rodiklius (INR) viso gydymo metu.

Atsiradus aukščiau išvardintoms būklėms būtina imtis specialių atsargumo priemonių.

Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas - Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kraujospūdį mažinantys vaistai

Pentoksifilinas stiprina antihipertenzinių ir kitų kraujagysles plečiančių vaistų poveikį, todėl gali pasireikšti sunki hipotenzija.

Insulinai ir kiti gliukozės kiekį mažinantys vaistai

Didelės pentoksifilino dozės sustiprina insulino ir geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų poveikį. Kadangi gresia hipoglikemijos pavojus, reikia dažnai matuoti gliukozės kiekį kraujyje ir keisti vaistų nuo diabeto dozę.

Kraujo krešėjimą veikiantys vaistai

Pentoksifiliną kartu su antikoaguliantais, antitrombocitiniais ir trombolitiniais vaistais vartojantiems ligoniams dažniau būna kraujavimo komplikacijų. Pacientams, kurie kartu vartoja antikoaguliantus, reikia dažnai tirti protrombino laiką.

Ketorolakas

Ligoniams, kartu su pentoksifilinu vartojantiems ketorolaką, padidėja kraujavimo rizika ir/ar prailgėja protrombino laikas.

Teofilinas

Kai kurių ligonių kraujyje gali padidėti kartu su pentoksifilinu vartojamo teofilino koncentracija (padidėja teofilino nepageidaujamo poveikio rizika).

Cimetidinas

Cimetidinas didina pentoksifilino koncentraciją, todėl padidėja jo sukeliamų nepageidaujamų reakcijų pavojus.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Teratogeninio poveikio tyrimų duomenimis, pentoksifilinas žiurkių ir triušių dauginimosi funkcijos, vaikingumo ir embriono bei vaisiaus raidos neveikia. Tačiau tokių tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta. Nors preparatas gyvūnams teratogeninio poveikio nedarė, tokio poveikio žmogui tikimybės paneigti negalima, todėl šio preparato vartoti nėščioms moterims nerekomenduojama.

Pentoksifilino ir jo metabolitų išsiskiria su motinos pienu. Nustatyta, kad pentoksifilinas turi kancerogeninį poveikį žiurkėms. Žindymo laikotarpiu rekomenduojama jo nevartoti, o jei pentoksifiliną vartoti būtina, reikia nutraukti žindymą.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nenustatytas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vartojant pentoksifiliną gali atsirasti galvos svaigimas.



Nepageidaujamas poveikis

Šį vaistinį preparatą pacientai paprastai toleruoja gerai, tačiau gali pasireikšti ir nepageidaujamų reakcijų.

Žemiau esančioje lentelėje pateiktas galimas nepageidaujamas poveikis, kurio dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (?1/10), dažni (nuo ?1/100 iki <1/10), nedažni (nuo ?1/1 000 iki <1/100), reti (nuo ?1/10 000 iki <1/1 000), labai reti (<1/10 000).

Organų sistemų klasės pagal MedDRA

*Dažnis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos