Temos
LUXFEN
Vaistinis preparatas: LUXFEN
Puslapis: 2


Pacientus, sergančius depresija, smegenų ar širdies vainikinės kraujotakos nepakankamumu, Raynaud fenomenu, ortostatine hipotenzija, obliteruojančiu trombangitu, brimonidinu reikia gydyti atsargiai.

Brimonidino poveikis pacientams, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, netirtas, todėl juos reikia gydyti atsargiai.

LUXFEN 2 mg/ml akių lašų konservantas benzalkonio chloridas gali dirginti akis. Reikia vengti lašų kontakto su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais. Prieš vaistinio preparato instiliaciją, lęšius reikia išimti. Praėjus mažiausiai 15 min. juos vėl galima įdėti. Žinoma, kad vaistinis preparatas keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nors specifinių vaistinių preparatų sąveikos tyrimų neatlikta, manytina, kad brimonidino vartojant kartu su CNS slopinančiais preparatais (alkoholiu, barbitūratais, opioidais, raminamaisiais medikamentais arba anestetikais) poveikis gali būti adityvus arba potencijuotas.

Apie cirkuliuojančių katecholaminų kiekį po brimonidino pavartojimo duomenų nėra. Vis dėlto pacientus, vartojančius vaistinių preparatų, galinčių veikti cirkuliuojančių aminų metabolizmą ir pasisavinimą, pvz., chlorpromazino, metilfenidato ar rezerpino, patariama gydyti atsargiai. Kai kuriems pacientams po brimonidino pavartojimo kliniškai nereikšmingai sumažėjo kraujospūdis. Ligonius, vartojančius antihipertenzinių preparatų ar (ir) širdies glikozidų, brimonidinu patariama gydyti atsargiai. Atsarga patariama ir kartu su brimonidinu pradėjus vartoti (arba pakeitus dozę) sisteminio poveikio vaistinių preparatų (nepriklausomai nuo farmacinės jų formos), galinčių sąveikauti su alfa adrenomimetikais arba trikdyti jų aktyvumą, t. y. adrenomimetikų arba adrenoblokatorių (pvz., izoprenalino, prazosino).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Reikiamų duomenų apie brimonidino tartrato vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimų metu gyvūnams brimonidino tartratas teratogeninio poveikio nesukėlė. Įrodyta, kad triušių patelėms, vartojusioms tokias brimonidino tartrato dozes, nuo kurių kraujo plazmoje koncentracija buvo didesnė už gydymo metu atsirandančią žmogaus kraujo plazmoje, padažnėjo embriono žūtis prieš implantaciją, sulėtėjo atsivestų jauniklių augimas. Nėščias moteris brimonidinu galima gydyti tik nustačius, kad galima nauda moteriai bus didesnė už galimą riziką vaisiui.

Ar brimonidino išsiskiria su motinos pienu, nežinoma. Laktacijos laikotarpiu su žiurkių pienu jo išsiskyrė. Žindyvėms brimonidino vartoti negalima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Brimonidinas gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai arba vidutiniškai.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos