Temos
Marcaine Spinal Heavy
Vaistinis preparatas: Marcaine Spinal Heavy
Puslapis: 2


Padidėjęs organizmo jautrumas amidų grupės lokaliems anestetikams arba bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai.

Intratekalinės anestezijos kontraindikacijos neprikausomai nuo jai sukelti vartojamo lokalaus anestetiko yra:

ūminės aktyvios centrinės nervų sistemos ligos (pvz., meningitas, navikai, poliomielitas, kranialinė hemoragija);

spinalinė stenozė ir aktyvi liga (pvz., spondilitas, tuberkuliozė, navikas) arba neseniai patirta stuburo trauma (pvz., lūžis);

sepsis;

piktybinė anemija, susijusi su poūme kombinuota stuburo smegenų degeneracija;

pūlinė odos infekcija dūrio vietoje arba šalia jos;

kardiogeninis ar hipovoleminis šokas;

koaguliacijos sutrikimai ar antikoaguliantų vartojimas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Intratekalinę anesteziją turi sukelti arba sukėlimą stebėti gydytojas, turintis reikiamų žinių ir patirties.

Bupivakainu, kaip ir bet kuriuo kitu lokaliu anestetiku, sukėlus lokalią anesteziją, dėl kurios atsiranda didelė vaistinio preparato koncentracija kraujyje, gali pasireikšti ūminis toksinis poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai bei centrinei nervų sistemai, ypač netyčia jo sušvirkštus į kraujagyslę arba daug kraujagyslių turinčią sritį. Aprašyta atvejų, kai atsiradus didelei bupivakaino koncentracijai sisteminėje kraujotakoje, pasireiškė skilvelių aritmija, skilvelių virpėjimas, staigus širdies ir kraujagyslių kolapsas, net ištiko mirtis. Vartojant intratekalinei anestezijai įprastas dozes, didelė koncentracija kraujyje susidaryti neturėtų.

Regioninės ar lokalios anestezijos procedūros visuomet reikia atlikti tinkamai aprūpintoje ir reikiamą personalą turinčioje įstaigoje, turint paruoštas reikiamas stebėjimo ir gaivinimo priemones bei vaistus. Prieš pradedant intratekalinę anesteziją, būtina parengti įėjimą į veną (pvz., infuzijai). Klinicistai turi būti tinkamai pasiruošę sukelti anestezijai bei mokėti diagnozuoti ir gydyti šio vaistinio preparato nepageidaujamą poveikį, sisteminį toksinį poveikį bei kitas komplikacijas (žr. 4.8 ir 4.9 skyrius).

Regioninė anestezija dažnai yra optimali anestezijos rūšis, tačiau, kad sumažėtų pavojingo nepageidaujamo poveikio rizika, kai kuriems pacientams būtinas specialus dėmesys:

senyviems ir blogos bendrosios būklės;

moterims neštumo pabaigoje;

sergantiems daline ar visiška širdies blokada (lokalūs anestetikai gali slopinti miokardo laidumą);

sergantiems progresavusia kepenų liga arba sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

ištiktiems hipovolemijos (intratekalinės anestezijos metu jiems gali pasireikšti staigi sunki hipotenzija, nepriklausomai nuo to, kurio anestetiko pavartota; hipotenzija dažniausiai pasireiškia sukėlus intratekalinę blokadą suaugusiems žmonėms, o jaunesniems negu 8 metų vaikams ji būna nedažnai);

vartojantiems III grupės vaistus nuo aritmijos (pvz., amjodaroną) (juos reikia atidžiai stebėti ir prireikus registruoti EKG, kadangi vaistų poveikis širdžiai gali sumuotis, žr. 4.5 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos