Temos
Pasiutligė

Puslapis: 2

Įkandus nereikia stengtis sustabdyti iš žaizdos tekanti kraują, priešingai, reikia kuo daugiau jo išspausti, nes kartu pasišalina ir nuodai. Žaizdą reikia nuplauti kalio permanganato tirpalu ir prideginti. Po to nedelsiant vykti pas gydytoją.

Po paskiepijimo labai ilgai (metus ir daugiau) negalima gerti jokių alkoholinių gėrimų, nes nuo alkoholio skiepų poveikis silpnėja, ir ligonis vėl gali susirgti pasiutlige. Bet šiuo atveju liga dažniausiai pasireiškia tyliu pamišimu.

Liaudies medicinos priemonė. Balose auga žolė - gil- šė (Subularia). Rugpjūty surinktas jos šaknis reikia išdžiovinti ir laikyti stikliniuose induose. Įkandus šaknis sutrinti j miltelius, užbarstyti ant sviestu apteptos duonos ir suvalgyti. Taip daryti 2-3 dienas ar daugiau, žiūrint, kokia buvo žaizda. Nuodai išnyksta. Padeda net susirgusiems pasiutlige.

Paslankus inkstas

Tai inksto smukimas iš įprastos vietos. Dažniau nusmunka dešinysis inkstas. Priežastys - smarkus kosulys, sunkių daiktų nešimas, suliesėjimas, silpnas jungiamasis inksto aparatas.

Ilgiau pavaikščiojus pradeda skaudėti žemiau juosmens, gali užeiti inksto dieglių priepuolių; gulint skausmas aprimsta. Neretai prasideda sėdimojo, šlaunies ir kitų nervų neuralgija. Ligos negydant gali inkstuose atsirasti akmenų, prasidėti vandenė, kiti negalavimai.

Padeda specialus korsetas. Be to, reikia daugiau valgyti, ypač riebaus maisto, tada ir inkstas pasidengs riebalais ir taps nepaslankus. Jeigu labai skauda, patartina dėti ant juosmens karštus kompresus.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos