Temos
Infanrix
Vaistinis preparatas: Infanrix
Puslapis: 2


Jei, paskiepijus DTPa arba DTPw, pasireiškė kuri nors iš žemiau išvardytų reakcijų, reikėtų kruopščiai apsvarstyti, ar tikslinga toliau skiepyti vakcina, kurios sudėtyje yra kokliušo komponentas. Gali būti aplinkybių (pvz., didelis sergamumas kokliušu), kai laukiamas palankus poveikis vis dėlto yra didesnis už galimą pavojų (ypač atsižvelgiant į tai, kad, pasireiškus išvardytų reiškinių, negrįžtamų pasekmių neliko).

Žemiau nurodytos reakcijos anksčiau buvo laikomos kontraindikacijomis vakcinacijai DSKl. Šiuo metu jas galima laikyti sąlygomis, kurioms esant galima skiepyti laikantis bendrųjų atsargumo priemonių:

temperatūra, pakilusi iki 40,5(C ar aukštesnės per 48 val. po vakcinacijos, jei nenustatyta kitos priežasties;

kolapsas ar panaši į šoką būklė (epizodas su hipotonija ir susilpnėjusia reakcija į dirgiklius), pasireiškusi per 48 val. po vakcinacijos;

nepaliaujamas 3 val. ar ilgiau trukęs verkimas, prasidėjęs per 48 val. po vakcinacijos;

traukuliai (karščiuojant arba nekarščiuojant), prasidėję per 3 paras po vakcinacijos.

Kaip ir skiepijant kitomis vakcinomis, prieš skiepijant Infanrix ar atidedant šį vakcinavimą, reikia kruopščiai pasverti rizikos ir naudos santykį, jeigu kūdikiui ar vaikui prasidėjo ar progresuoja sunki neurologinė liga.

Vaikui buvę febriliniai traukuliai ir jo šeimos nariams buvę epilepsiniai priepuoliai nėra kontraindikacijos skiepyti.

ŽIV infekcija kontraindikacija nelaikoma.

Prieš skiriant pirmą imunizacijos dozę labai neišnešiotiems kūdikiams (gimusiems ?28 gestacinių savaičių) ir ypač tiems, kurių nesubrendę kvėpavimo sistemos organai, reikia įvertinti galimą apnėjos riziką ir būtinybę 48–72 valandas stebėti kvėpavimo sistemą.

Kadangi šiai vaikų grupei vakcinacija yra labai naudinga, vakcinavimo nereikėtų atsisakyti ar atidėti.

Švirkščiant šios vakcinos (kaip ir bet kurios kitos), gydytojas turėtų būti pasirengęs skubiai imtis reikiamų gydymo priemonių, jei pasireikštų anafilaksinė reakcija. Atsižvelgiant į tokios reakcijos pavojų, paskiepytą vaiką 30 min. turėtų stebėti gydytojas.

Šios vakcinos (kaip ir visų kitų difterijos, stabligės ir kokliušo vakcinų) švirkščiama giliai į raumenis. Geriausia kiekvieną kartą švirkšti į kitą vietą.

Jei yra trombocitopenija arba sutrikimas, pasireiškiantis kraujavimu, tai po injekcijos į raumenis gali prasidėti kraujavimas, todėl vakcinacija Infanrix atliekama atsargiai.

Infanrix niekada negalima švirkšti į veną.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vakcinaciją Infanrix galima atlikti neatsižvelgiant į skiepų kitomis vaikiškomis vakcinomis laiką.

Infanrix galima maišyti švirkšte su Hiberix ar kita PRP-T Hib vakcina (konjuguota B tipo Haemophilus influenzae vakcina su poliribozilribitolio fosfatu). Kitas injekuojamąsias vakcinas visada reikėtų švirkšti į kitas vietas.

Pacientams, kurie vartoja imunosupresantus, arba kurių imuninės sistemos funkcija sutrikusi dėl kitos priežasties, reikiamas imuninis atsakas gali nepasireikšti.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos