Temos
Patikima visų reumato atmainų, ypač sąnarių, naminė gydymo priemonė

Puslapis: 3

Pagrindinė reumato priežastis - šlapimo rūgšties perteklius. Ši rūgštis organizme kaupiasi dėl mėsos bei žuvies produktų vartojimo. Gydant reumatizmą, reikia ilgam laikui atsisakyti mėsos, maitintis vegetariniu maistu - žaliomis daržovėmis ir vaisiais. Norint išgydyti sąnarių reumatą, mėsišką maistą reikia pamiršti visam gyvenimui.

Ligoniams, sergantiems sąnarių reumatu, rekomenduojama gerti daug morkų ir salierų sulčių. Geriame jas, sumaišytas tokia proporcija: 300 g salierų sulčių: 700 g morkų sulčių. Taip pat rekomenduojama kiek galima dažniau kaitintis saulėje.

Reumatą gydyti rekomenduojama pradėti esminiu organizmo išvalymu, t.y. privalomu badavimu, siekant išvalyti organizmą, ypatingai žarnyną, nuo susikaupusių jame liekanų. Tai nepaprastai pagreitina išgijimą. Beje, organizmo išvalymas ir badavimas pagydo nuo daugelio ligų.

Pastaba. Asmenims, kenčiantiems nuo apendicito , virškinimo trakto uždegimų bei skrandžio ir žarnyno opų, šis metodas nerekomenduojamas. Jiems tenka iš karto laikytis dietos. Daugelis mokslininkų, tarp jų ir žymus amerikiečių mokslininkas dr. N. V. Vokeris, nerekomenduoja badauti ilgiau, kaip 6 dienas. Jis mano, kad geriau badauti trumpiau, tačiau dažniau. Kai kurie specialistai rekomenduoja ilgalaikį badavimą.

Dr. Njumanas rekomenduoja organizmo valymą ir badavimą pradėti tokiu būdu. Rytą, vos tik prabudus, atskiesti 1 šaukštą angliškos druskos 0,5 1 stiklinės verdančio vandens (geriausia naudoti distiliuotą vandenį). Išspausti 2 citrinų sultis, įpilti iki stiklinės viršaus šalto vandens (geriau distiliuoto) ir išgerti. Po 20 minučių 0,5 stiklinės morkų ir salierų arba tiek pat citrusinių vaisių (apelsinų, citrinų) sulčių atskiesti 0,5 stiklinės distiliuoto vandens ir išgerti. Visą dieną kas pusvalandį gerti šias sultis su distiliuotu vandeniu. Organizmo valymo laikotarpiu nenaudoti jokio maisto, tačiau jeigu alkis stiprus, galima suvalgyti vakare apelsiną. Kartais badaujant gali atsirasti galvos skausmai, šleikštulys, silpnumas. Tai laikinas reiškinys ir jis greitai praeina.

Badavimas. Po 1 parą trukusio organizmo valymo reikia pradėti badauti: 1-5 dienas gerti tik daržovių sultis (kiek galima daugiau) siekiant greičiau atsikratyti atliekų. Kiekvieną vakarą reikia daryti klizmą. Badauti vieną dieną per savaitę rekomenduojama visiems - ir sveikiems, ir ligoniams, tai padeda organizmui išsivalyti nuo nuodingų medžiagų, kurios ateityje gali būti vienos ar kitos ligos priežastis.

Tiems, kurie negali atlikti organizmo išvalymo proceso dėl aukščiau minėtų priežasčių, tenka prieš badavimą naudoti vakare vidurių palei¬džiamuosius.

Pertraukų tarp badavimų metu geriausia maitintis salotomis ir žaliomis

daržovėmis bei vaisiais. Pieno, sūrių, kiaušinių, žuvies, mėsos vartoti kuo mažiau. Būtina visiškai atsisakyti didelio rūgštingumo maisto produktų, turinčių balto cukraus, taip pat iš baltų miltų, uogienių, saldainių, marinuotų agurkų, acto, aštrių prieskonių ir kt., alkoholinių gėrimų, stiprios arbatos, kavos ir kakao, konservuoto, kepto ir riebaus maisto.

Organizmo valymas pagal dr. Vokerį. Prieš pradedant badauti, vakare, prieš miegą, išgerti vidurių paleidžiamųjų (geriausia angliškos ir glauberinės druskų mišinio tirpalo). Po to (jeigu ligonis nemiega) kas pusę valandos per parą išgerti stiklinę apelsinų sulčių, truputėlį įmaišius citrinų sulčių, ir daugiau nieko nevalgyti. Prieš geriant vidurių paleidžiamuosius, būtina padaryti klizmą. Čia reikia paaiškinti dr. Vokerio rekomenduo¬jamos klizmos ypatumus. Klizmos guminis vamzdelis turi būti pieštuko storio, apie 50 cm ilgiojo dalis nuo apatinio galo turi būti gausiai sutepta augaliniu aliejumi. Be to, dr. Vokeris nerekomenduoja naudoti vazeliną ir bet kurį kitą mineralinį tepalą. 2 1 šilto vandens supilti į indą ir įpilti 2-3 citrinų sultis, nors tai ir nebūtina. Po to guminės žarnelės galą (be antgalio) įstatyti į išeinamąją angą ir palaipsniui įkišti iki 50 cm. Kai vamzdelis sutiks pasipriešinimą, toliau jo stumti nereikia. Klizmą pagal dr. Vokerį reikia daryti atsiklaupus ant kelių ir remiantis alkūnėmis, kad vanduo giliau patektų į žarnyną ir geriau jį išplautų. Po to pradedamas anksčiau aprašytas badavimas ar dieta.

Gydant sunkias reumato formas, ypač sąnarių, svarbų vaidmenį taip pat vaidina suomiška ir rusiška pirtis, būtinai su garu ir vanta. Skaudamas vietas reikia garinti kiek galima stipriau ir ilgiau.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos