Temos
NARAMIG
Vaistinis preparatas: NARAMIG
Puslapis: 3


Pavartojus sumatriptano gali atsirasti trumpalaikių simptomų pvz., krūtinės skausmas ir spaudimas, kurie gali būti intensyvūs ir net išplisti į kaklo sritį (žr. 4.8 skyrių). Jei įtariama, kad šie simptomai gali būti būdingi išeminei širdies ligai, naratriptano daugiau skirti negalima, o pacientą reikia tinkamai ištirti (žr. 4.8 skyrių).

Kartu vartojant triptanų ir selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) ar serotonino noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių (SNRI) pasitaikė serotonino sindromo (pvz., psichikos sutrikimas, autonominės nervų sistemos nestabilumas, nervų ir raumenų funkcijos sutrikimai) atvejų. Jei dėl klinikinės būklės būtina kartu vartoti naratriptano ir SSRI ar SNRI, rekomenduojama tinkamai stebėti pacientą, ypač gydymo pradžioje, didinant dozę arba pridedant kitą seratonerginį vaistinį preparatą (žr. 4.5 skyrių).

Nepageidaujamas poveikis gali dažniau pasireikšti kartu su triptanais vartojant augalinių preparatų su jonažole (Hypericum perforatum).

Tačiau, vartojant naratriptano kartu su ergotaminu, dihidroergotaminu ar sumatriptanu, kliniškai reikšmingas poveikis kraujo spaudimui, širdies susitraukimų dažniui, EKG ir naratriptano ekspozicijai nepasireiškia.

Naratriptano sudėtyje yra sulfonamido, todėl teoriškai galima padidėjusio jautrumo reakcijos rizika pacientams, kurie yra jautrūs sulfonamidams.

Negalima vartoti didesnės nei rekomenduojama naratriptano dozės.

Jautriems pacientams nesaikingas priešmigreninių vaistinių preparatų vartojimas gali sustiprinti galvos skausmą (analgetikų sukeltas galvos skausmas). Jeigu taip atsitinka arba galima įtarti tokią situaciją, būtina pacientą konsultuoti, o gydymą reikėtų nutraukti. Analgetikų sukeltą galvos skausmą galima įtarti pacientams, kuriems dažnai arba kasdien skauda galvą nepaisant to, kad jie reguliariai vartoja (arba dėl to, kad vartoja) galvos skausmą malšinančių vaistinių preparatų.

NARAMIG tablečių sudėtyje yra laktozės. Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Klinikiniais tyrimais nenustatyta NARAMIG sąveika su maistu arba alkoholiu.

In vitro tyrimai parodė, kad naratriptaną metabolizuoja daug citochromo P450 izofermentų, todėl reikšminga metabolinė vaistų tarpusavio sąveika, kurioje dalyvautų specifiniai citochromo P450 izofermentai, nėra tikėtina (žr. 5.2 skyrių).

Klinikinių tyrimų metu nenustatyta sąveikos su beta blokatoriais, tricikliais antidepresantais ar selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais.

Geriamieji kontraceptikai sumažina bendrą naratriptano klirensą 30 %, o rūkymas 30 % jį padidina. Tačiau dozės koreguoti nereikia.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos