Temos
Kalinor
Vaistinis preparatas: Kalinor
Puslapis: 3


Perdozavus vaisto, gali reikštis hiperkaliemija (ypač kartu esant acidozei ir inkstų funkcijos nepakankamumui). Svarbiausieji hiperkaliemijos požymiai – širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijų sutrikimai. Gali išryškėti bradikardija, atrioventrikulinė blokada, kai kuriais atvejais net skilvelių virpėjimas, arba diastolinis širdies sustojimas. EKG matyti aukšti, smailūs, simetriški T danteliai, o kai kalio koncentracija ypač didelė – ir išsiplėtęs QRS kompleksas. Poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai simptomai – hipotenzija ir kraujotakos centralizacija. Neuroraumeninių sutrikimų požymiai – tai parestezijos, progresuojantis paralyžius ir su sutrikusia orientacija susijusios būsenos.

Kai kalio koncentracija kraujo plazmoje pasiekia 6,5 mmol/l, kyla pavojus žmogaus gyvybei, o jai viršijus 8 mmol/l, dažniausiai ištinka mirtis.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – mineralinės medžiagos (kalio preparatai) ATC kodas – {ATC-A12BA02}

Žmogaus organizme yra apie 50 mmol/l kalio, kurio apie 98? yra ląstelėse. Kalio koncentracija ląstelėse yra apie 140-150 mmol/l. Normali kalio koncentracija kraujo plazmoje yra 3,5-5 mmol/l. Kalio paros poreikis yra 1-1,5 mmol/kg kūno svorio (39-59 mg/kg kūno svorio), todėl paprastai su maistu gaunamo kalio pakanka šiam poreikiui patenkinti. Kalis išsiskiria su šlapimu (90???ir per virškinimo traktą (apie 10?).

Hipokaliemija gali atsirasti, kai jo daugiau išsiskiria pro inkstus ar netenkama kokiu nors kitu keliu (pvz., viduriuojant, vemiant), arba, kai kalio nepakankamai patenka į žmogaus organizmą.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Paruoštame Kalinor tirpale susidaro kalio ir citrato jonai. Vandenilio bikarbonato jonai neutralizuoja bevandenės citrinos rūgštyje esančius vandenilio jonus, taip sudarydami anglies dioksidą, kuris išgaruoja, ir vandenį. Išgėrus Kalinor tirpalo gali būti pasisavinami tik kliniškai nereikšmingas vandenilio bikarbonato jonų kiekis.

Susidarantys kalio ir citrato jonai vienas kito farmakokinetikos neveikia.

Absorbcija

Tiek sveikų, tiek sergančių inkstų akmenlige žmonių organizme 98% išgerto kalio citrato absorbuojama per 3 val. Išgertas kalio citratas greitai rezorbuojasi iš viršutinės virškinimo trakto dalies. Biologinis prieinamumas yra greitas ir pilnas.

Pasiskirstymas

Kalis. Išgerto kalio pasiskirstymas organizme priklauso nuo daugelio ekstrareninių mechanizmų ir todėl jo neįmanoma iš anksto numatyti. Išgėrus 1 Kalinor šnypščiąją tabletę (= 40 mmol K+), po trisdešimt minučių kalio koncentracija kraujo plazmoje padidėja apie 0,5-1 mmol/l. Į ląstele kalis patenka aktyvaus transporto būdu. Žmogaus organizme vidutiniškai yra 53 – 55 mmol/kg kūno svorio. 98% šio elektrolito yra randama ląstelėse, daugiausia raumenų ląstelėse. Senstant, mažėjant raumenų masei ir didėjant santykiniam riebalų kiekiui organizme kalio kiekis organizme mažėja.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos