Temos
Plaučių uždegimas

Puslapis: 2

Tačiau jeigu dėl kokios nors priežasties tenka patiems gydyti ligonį, kol gydytojo dar nėra, reikia imtis tokių priemonių: kokiais nors vidurius laisvinančiais vaistais išvalyti ligoniui skrandį, paguldyti šiltame, bet ne karštame kambaryje ir ne prie krosnies. Duokite sultinio, pieno, bet neįkalbinėkite daugiau valgyti; temperatūrai sumažinti reikia duoti vandens su citrina arba spanguolių sultimis. Labai silpniems ligoniams ir seniems žmonėms jėgoms pastiprinti galima duoti po truputį vyno. Prie krūtinės, šonų ir nugaros dėti šiltus kompresus. Kosuliui palengvinti ligoniui reikia duoti po du puodukus per dieną karšto piliarožės šaknų (Althaea officinalis) antpilo (geriau nevalgius) arba bent po pusę stiklinės šilto vandens, kuriame išmaišyti pusę arbatinio šaukštelio sodos ir žiupsnelį druskos.

Jeigu labai skauda, diegia šoną, patartina atsargiai patrinti chloroformo tepalu arba drignių aliejumi.

Prieš krizę gerai duoti ligoniui kokios nors prakaitavimą sukeliančios arbatos: liepžiedžių, mėtų arba šalavijo.

Sergant židininiu plaučių uždegimu pažeidžiami ne visi plaučiai, bet daug smulkių skiltelių; dėl to plaučiuose susidaro daug smulkių uždegimo židinių. Uždegimas neretai pereina iš vieno plaučio į kitą, gali trukti ištisus mėnesius ir neretai baigiasi mirtimi. Pačioje ligos pradžioje naudinga duoti gerti karštą arba šiltą pieną, įlašinus į stiklinę lašelį valyto terpentino. Kitos priemonės tokios pat, kaip ir gydant skiltinį uždegimą.

Liaudies medicinos priemonės:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos