Temos
Po kontrastinio dušo — kaip iš naujo gimęs


Jeigu jūs rytais prausiate veidą šaltu vandeniu, vadinasi, jūs naudojatės Kneipo metodika. Be abejo, prausiamės todėl, kad norime būti švarūs, tačiau tuo pačiu metu, kartais net nesąmoningai, trokštame atsigaivinti. Šaltas vanduo visada atgaivins, o šiltas, priešingai, nuramins ir palenks miegui. Kneipo terapijoje naudojama ir viena, ir kita: gydoma ir šaltu, ir šiltu vandeniu.

O dabar keli žodžiai apie p. Kneipą.

Sebastijanas Kneipas (1821-1897), pastorius iš Vokietijos, buvo žymiausias visų laikų "vandens gydytojas" ir vienas naujųjų laikų natūraliosios medicinos pradininkų. Jis, beje, nebuvo gydymo vandeniu atradėjas, tačiau pritaikė šią teoriją praktiniam naudojimui, tiksliai surūšiavo bei aprašė daugybę jos veiksmingų metodų. Jis paprasčiausiai parodė žmonėms, kaip nesudėtinga uždėti pavilgą ar paruošti vonią. Pastorius Kneipas nebuvo gydytojas, profesinėmis žiniomis pelnantis sau pragyvenimą. Jis buvo pamokslininkas moterų vienuolyne, ir bažnyčia jam mokėjo algą.

Jo pasekėjai vadina save "kneipiečiais", tačiau tai nėra nei pasaulėžiūra, nei pasismaginimas gamtos mylėtojams. Pirmiausia tai natūralus gyvenimo bei gydymosi būdas, kiekvienam suteikiantis galimybę mažiausiomis pastangomis išsaugoti sveikatą, sustiprinti atsparumą ir pačiam išsigydyti lengvesnius susirgimus.

Šių būdų efektyvumas moksliškai įrodytas Jie gali būti nuolat tobulinami. Pavyzdžiui, šalta vonia pėdoms puse laipsnio sumažina temperatūrą išorinėje ausyje. Tarpusavio ryšiai egzistuoja ne tik tarp pėdų ir ausų, nuo terminio dirgiklio taip pat priklauso tam tikros reakcijos galimybė.

Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos