Temos
Po kontrastinio dušo — kaip iš naujo gimęs

Puslapis: 2

Taip ir yra: iš išorės gautą signalą perduoda nervų sistema. Tada vandeniui tenka netgi pagrindinis vaidmuo: iš esmės viską lemia jo temperatūra. Todėl gydymas vandeniu dažnai vadinamas termine terapija.

Pabandykite kartą išeiti į lauką... Sninga?.. Lyja?.. Saulėta diena?.. Šalta ar šilta?.. Tačiau jūsų kūno temperatūros visai neveikia išorės temperatūra: jei esate sveikas, jūsų kūno temperatūra visad bus apie 37°C. Nuostabiausias faktas, ar ne tiesa? Bet jį paaiškinti visai nesunku, o kartu paaiškės ir visa vandens terapijos esmė.

Žmogaus odoje (maždaug du kvadratiniai metrai) išsidėstę 300 000 šalčio ir 25 000 šilumos taškų. Šie taškai, vadinamieji termoreceptoriai, reaguoja į temperatūros pakitimus panašiai kaip tepalinio radiatoriaus išorinis daviklis. Receptoriai, užfiksavę net ir mažiausią temperatūros pakitimą, perduoda jį nervų skaidulomis į smegenis, kuriuose veikia subtili reguliavimo sistema. Ji ir palaiko pastovią kūno temperatūrą: jei oda atvėsta, automatiškai paduodama daugiau šilto kraujo, jeigu per šilta, kraujo indai susitraukia ir taip pristabdomas šildymas. Tuo pačiu metu atsidaro odos poros ir išsiskiria vėsinanti drėgmės plėvelė — prakaitas.

Dažniausiai naudojama vandens procedūra — kontrastinis dušas — vadovėliuose net neminima. Tiksliai kalbant, ši procedūra nepriklauso klasikiniams Kneipo metodams. Tačiau vis vien norėčiau jums pasiūlyti šią procedūrą. Iš pradžių paleiskite įprastos, jums malonios temperatūros vandenį. Baigdami praustis, užsukite karšto vandens čiaupą ir 5-10 sekundžių pabūkite po šalto vandens čiurkšle.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos