Temos
ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS
Vaistinis preparatas: ACETYLSALICYLIC ACID GRINDEKS
Puslapis: 3


Buvo pranešta apie šiuos nepageidaujamus reiškinius:

Virškinimo trakto sutrikimai

Dažniausiai vaistas sukelia šiuos nepageidaujamus reiškinius: pykinimą, vėmimą, viduriavimą.

Taip pat gali sukelti virškinimo trakto uždegimą, erozijas bei kraujavimą iš virškinimo trakto.

Net nedidelės acetilsalicilo rūgšties dozės didina kraujavimo riziką.

Gydymas acetilsalicilo rūgštimi gali sukelti ne tik kraujavimą iš virškinimo trakto, bet ir kitų tipų kraujavimą (pvz., po jungine).

Imuninės sistemos sutrikimai

Galimos alerginės reakcijos (bronchų spazmas, alerginės odos reakcijos).

Retai vaistas gali sukelti edemą.

Psichikos sutrikimai

Klausos sutrikimai (ūžimas ausyse, kuris retai gali baigtis kurtumu), galvos svaigimas, sumišimas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai retai gali pasireikšti kraujo sudėties pokyčių (tame tarpe trombocitopenija), kadangi acetilsalicilo rūgštis slopina trombocitų agregaciją.

Jei pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcijų, vaisto vartojimą reikėtų nutraukti.

4.9 Perdozavimas

Ūmus apsinuodijimas (200–400 ?g/ml) pasireiškia hiperventiliacija, ūžimu ausyse, kurtumu, pykinimu, vėmimu, regos sutrikimais, galvos skausmu ir svaigimu, vazodilatacija, prakaitavimu bei sumišimu.

Sunkus apsinuodijimas (daugiau kaip 400 ?g/ml) yra lydimas dusulio, tremoro, eksikozės, hipertermijos, delyro, raumenų mėšlungio ir komos.

Perdozavus mirtis ištinka dėl kvėpavimo centro slopinimo. Letali acetilsalicilo rūgšties dozė suaugusiesiems yra 10 g, vaikams – 3 g.

Apsinuodijimo atveju pacientui reikėtų išplauti skrandį. Rūgščių-šarmų ir elektrolitų balansas atstatomas intraveninėmis natrio bikarbonato, kalio chlorido infuzijomis ar diuretikais. Šlapimo šarminimas didina salicilatų jonizaciją ir mažina jų reabsorbciją inkstų kanalėliuose. Perdozavus turėtų būti stebimas kraujo pH, fosforo, kalio ir bikarbonatų koncentracija.



5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – nenarkotinis analgetikas ir antipiretikas, ATC kodas – N02BA01

Acetilsalicilo rūgštis pasižymi priešuždegiminiu, analgetiniu, antipiretiniu poveikiu, taip pat slopina trombocitų agregaciją.

Acetilsalicilo rūgštis slopina fermentą ciklooksigenazę, dėl to tiesiogiai slopinama prostaglandinų ir tromboksanų biosintezė iš arachidono rūgšties. Įprasta geriamoji acetilsalicilo rūgšties dozė, sukelianti analgetinį ir antipiretinį poveikį, yra 300–900 mg; šią dozę reikia kartoti kas 4–6 valandas priklausomai nuo klinikinio poreikio, didžiausia paros dozė – 4 g. Optimaliam priešuždegiminiam poveikiui pasiekti salicilatų koncentracija plazmoje turi būti 150-300 mikrogramų/ml. Paprastai reumatinėms ligoms, pvz.: reumatoidiniam artritui ar osteoartritui, gydyti skiriama apie 4-8 g per parą dozė per kelis kartus. Įprasta geriamoji acetilsalicilo rūgšties dozė, slopinanti trombocitų agregaciją, yra 75-300 mg per parą.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos