Temos
L-Thyroxin Berlin-Chemie
Vaistinis preparatas: L-Thyroxin Berlin-Chemie
Puslapis: 3


Propiltiouracilas, gliukokortikoidai, ? adrenoreceptorių blokatoriai, kontrastinės medžiagos, kurių sudėtyje yra jodo, slopina T4 virtimą į T3.

Sevelameras ir lantano karbonatas gali sumažinti levotiroksino bioprieinamumą. Todėl L-Thyroxin Berlin-Chemie tabletes reikia vartoti mažiausiai 1 valanda prieš ar 3 valandos po minėtų vaistų vartojimo (taip pat žr. 4.4 skyrių).

Amiodaronas skydliaukės veiklą gali ir skatinti, ir slopinti, kadangi jo sudėtyje yra daug jodo. Todėl . jei yra mazginis gūžys su neatpažintos skydliaukės autonomijos galimybe, patariama laikytis ypatingo atsargumo.

Greitai švirkščiant fenitoino į veną, gali padidėti laisvo levotiroksino ir liotironino koncentracija

kraujyje ir dėl to kartais gali atsirasti širdies ritmo sutrikimų.

Levotiroksiną iš junginių su kraujo plazmos baltymais gali išstumti salicilatai, dikumarolis, didelė

(250 mg) furozemido dozė, klofibratas ir kiti preparatai, todėl kraujo plazmoje gali padidėti laisvo

tiroksino kiekis.

Sertralinas ir chlorokvinas (proguanilis) slopina levotiroksino poveikį ir didina kraujo serume

TSH kiekį.

Barbitūratai ir kiti vaistai, skatinantys kepenų fermentų aktyvumą, gali padidinti levotiroksino metabolizmą kepenyse.

Levotiroksino koncentracija gali padidėti vartojant kontraceptikus, kurių sudėtyje yra estrogeno, arba

menopauzės laikotarpiu taikant pakaitinę terapiją hormonais.

Sojos produktai gali sumažinti levotiroksino absorbciją žarnyne. Pradejus vartoti sojos produktus arba (ypač) nutraukus jų vartojimą, gali prireikti koreguoti L-Thyroxin Berlin-Chemie dozę.

Veikiant levotiroksinui, gali sumažėti insulino ir geriamųjų antidiabetinių vaistų hipoglikeminis poveikis. Dėl to reikia reguliariai tirti sergančiųjų cukriniu diabetu gliukozės kiekį kraujyje, ypač pradėjus gydyti skydliaukės hormonais, ir, prireikus, koreguoti vaistų nuo diabeto dozę.

Gali padidėti kumarino preparatų poveikis, nes levotiroksinas išstumia antikoaguliantus iš junginių su kraujo plazmos baltymais. Todėl, gydantis vienu metu šiais dviem vaistais, reikia nuolat kontroliuoti kraujo krešumą ir, jei būtina, sumažinti antikoaguliantų dozę.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pakaitinis gydymas skydliaukės hormonais turi vykti nuolat, ypač nėštumo laikotarpiu. Nežiūrint plataus vaisto vartojimo nėštumo metu, iki šiol nėra žinoma apie pavojų vaisiui. Į žindyvės pieną patenkantis skydliaukės hormonų kiekis, netgi vartojant didelę levotiroksino dozę, yra per mažas, kad sukeltų hipertirozę ar slopintų TSH sekreciją kūdikiams.

Hipotiroze sergančioms moterims nėštumo metu levotiroksino poreikis gali padidėti dėl didesnio estrogenų kiekio. Todėl nėštumo metu ir po jo reikia reguliariai tikrinti skydliaukės funkciją, ir, jeigu reikia, koreguoti pakaitinės terapijos dozę.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos