Temos
Psichopatija

Puslapis: 5

Psichopatijų etiologija nepaprastai įvairi. Jų susiformavimui turi reikšmės biologiniai, organiniai ir sociologiniai faktoriai, taip pat paveldimumas, ypač tiesioginis (tai psichopatai tėvai), alkoholizmas, sifilis, gemalo ir vaisiaus pažeidimai, gimdymo traumos, vaiko infekciniai susirgimai, apsinuodijimai. Blogi tėvų tarpusavio santykiai ypač neigiamai veikia vaiko formavimąsi.

Svarbu ir auklėjimas. Per didelė vaiko priežiūra ir globa vaiką daro nesavarankišku ir dažnai tokie vaikai užauga astenikais ar psichastenikais. Analogiškai formuoja vaiką ir jo engimas, gujimas. Nepakankama vaikų priežiūra sudaro galimybes formuotis jaudriajai psichopatijai. Lepinamų vaikų tarpe dažniau pasitaiko psichopatų isterikų. Psichopatijų susiformavimui turi reikšmės ir aplinka, ypač mokykla, draugai, skaitomos knygos.

Eiga labai įvairi. Dažniausiai pradeda formuotis vaikystėje ir susiformuoja per 5—10 metų. Pašalinus nepalankius faktorius, galima išvengti psichopatijų. Pischopatai kinta, veikiant įvairiems faktoriams, ypač aplinkai, kolektyvui, turi reikšmės persirgtos ligos, pergyvenimai. Psichopatiniai bruožai per ilgesnį laiką gali išsilyginti, likti nepastebimi. Tokia psichopatija vadinama kompensuota psichopatija. Tačiau psichopatiniai bruožai gali ypatingai išryškėti ir trukdyti psichopatui prisitaikyti gyvenime. Šiais atvejais yra dekompensuota psichopatija.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos