Temos
Lanzul
Vaistinis preparatas: Lanzul
Puslapis: 2


Rekomenduojama pradinė geriamojo preparato dozė suaugusiems žmonėms yra 60 mg. Ji geriama kartą per parą. Vėliau dozę būtina koreguoti atsižvelgus į paciento būklę ir gydyti tol, kol kliniškai reikia. Vartojama ne didesnė kaip 180 mg dozė. Jeigu būtina vartoti didesnę kaip 120 mg paros dozę, ją reikia padalyti ir išgerti per du kartus.

Su NVNU vartojimu susijusios skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos gydymas

Rekomenduojama dozė yra 30 mg. Ji geriama kartą per parą 4 savaites. Jei ligonis per tokį laikotarpį galutinai nepasveiksta, gydyti galima dar 4 savaites. Jei pacientas turi rizikos veiksnių ar opa sunkiai gyja, reikia apsvarstyti, ar negydyti ilgiau ir (arba) didesnėmis dozėmis.

Su NVNU vartojimu susijusios skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos profilaktika

Rekomenduojama dozė yra 15 mg. Ji geriama kartą per parą. Jei poveikio nebūna, galima kartą per parą gerti 30 mg dozę.

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

Ligoniams, kurių inkstų funkcija nepakankama, dozės keisti nereikia, tačiau didesnės nei įprastos, t. y. 30 mg, paros dozės skirti negalima. Jei yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, lansoprazolo būtina skirti atsargiai. Jei kepenų funkcijos sutrikimas lengvas, negalima skirti didesnės nei 30 mg paros dozės, jei vidutinio sunkumo - didžiausia paros dozė yra 15 mg. Duomenų apie pacientų, kurių kepenų funkcija labai sutrikusi, gydymą nėra, todėl tokių ligonių lansoprazolu gydyti nerekomenduojama. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, negalima kartu vartoti klaritromicino.

Vaikams

Lansoprazolo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Senyviems žmonėms

Kadangi lansoprazolo eliminacija senyvų žmonių organizme būna lėtesnė, 15 mg arba 30 mg dozę gali tekti koreguoti atsižvelgiant į paciento būklę. Senyviems žmonėms paros dozė negali būti didesnė nei 30 mg.

Kapsulę reikia nuryti sveiką, užgeriant skysčiu. Kapsulėse esančias granules galima išgerti ir atskirai, tačiau jų negalima kramtyti ar smulkinti. Kartu vartojamas maistas lėtina ir mažina lansoprazolo absorbciją. Poveikis būna veiksmingiausias, jei šio vaistinio preparato geriama nevalgius.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Lansoprazolo, kaip ir kitų protono siurblio inhibitorių, negalima vartoti kartu su atazanaviru (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos bei refliuksinio ezofagito diagnozė turi būti patvirtinta endoskopija ar kitokiu tinkamu diagnozavimo būdu. Sergant refliuksiniu ezofagitu, išopėjimų ir (arba) matomų pažeidimų gali ir nebūti, todėl kai kada diagnozei nustatyti vien endoskopijos gali nepakakti.

Prieš skrandžio opos gydymą lansoprazolu būtina patikrinti, ar nėra piktybinio skrandžio naviko, kadangi vartojant lansoprazolo simptomai gali susilpnėti ir liga būti diagnozuojama vėliau.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos