Temos
VARIVAX
Vaistinis preparatas: VARIVAX
Puslapis: 3


Retais atvejais vakcinos virusas iš sveikų skiepytų žmonių, kuriems atsirado į vėjaraupius panašus išbėrimas, organizmo gali patekti į su jais kontaktuojančių sveikų žmonių, nėščių moterų arba pacientų, kurių imunitetas nuslopintas, organizmą (žr. 4.8 skyrių).

Jeigu įmanoma, vakcinuotasis šešias savaites po skiepų turi vengti artimai bendrauti su žmonėmis, kurių apkrėtimo galimybė yra didelė.

Jeigu tokio kontakto neįmanoma išvengti, prieš vakcinaciją būtina pasverti galimą vakcinos viruso perdavimo pavojų ir užkrato natūraliu vėjaraupių virusu bei jo perdavimo pavojų.

Žmonės, kuriems yra didelė rizika apsikrėsti:

pacientai, kuriems yra imuninės sistemos sutrikimų (žr. 4.3 skyrių);

vėjaraupiais nesirgusios nėščios moterys (nėra duomenų medicininėje dokumentacijoje ir laboratorinių tyrimų duomenų apie buvusią infekciją);

naujagimiai, kurių motinos nesirgo vėjaraupiais (nėra duomenų medicininėje dokumentacijoje ir laboratorinių tyrimų duomenų apie buvusią infekciją).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

VARIVAX tame pačiame švirkšte negalima maišyti su jokia kita vakcina arba kitu vaistiniu preparatu. Kitas švirkščiamas vakcinas ir kitus vaistinius preparatus būtina leisti atskirai ir į skirtingas kūno vietas.

Vartojimas vienu metu su kitomis vakcinomis

Pradedantys vaikščioti kūdikiai VARIVAX ir kompleksine tymų, parotito, raudonukės vakcina, Haemophilus influenzae B tipo konjuguota vakcina, hepatito B vakcina, difterijos, stabligės, kokliušo (ląstelinio) vakcina ir geriamąja poliomielito vakcina skiepijami tuo pat metu, bet į skirtingas kūno vietas. Kad skiepijant vienu metu su VARIVAX kliniškai reikšmingai skirtųsi imuninis atsakas į bet kuriuos kitų vakcinų antigenus, neįrodyta. Jei gyvoji Oka/Merck padermės vėjaraupių vakcina neskiepijama vienu metu su tymų, parotito, raudonukės gyvąja vakcina, tarp dviejų gyvųjų vakcinų injekcijų būtinas vieno mėnesio laikotarpis.

Kokį poveikį gali sukelti skiepijimas vienu metu VARIVAX ir keturvalente, penkiavalente arba šešiavalente (difterijos, stabligės, kokliušo (neląstelinio) [DTaP]) vakcinomis, netirta.

Žmonių, kuriems buvo perpilta kraujo arba kraujo plazmos arba kurie buvo imunizuoti žmogaus normaliuoju imunoglobulinu arba Varicella zoster imunoglobulinu (VZIG), vakcinaciją reikia atidėti mažiausiai penkis mėnesius.

Kraujo preparatų (įskaitant VZIG arba kitus imunoglobulinų preparatus), kuriuose yra Varicella zoster viruso antikūnų, vartojimas vieno mėnesio laikotarpiu po VARIVAX dozės sušvirkštimo gali sumažinti imuninį atsaką į vakciną ir sumažinti apsauginį jos poveikį. Taigi vieną mėnesį po VARIVAX dozės sušvirkštimo neskirti bet kurių išvardytų preparatų, išskyrus būtinus atvejus.

Paskiepytiems žmonėms šešias savaites po vakcinacijos VARIVAX negalima vartoti salicilatų, nes buvo atvejų, kai salicilatų pavartojusiems natūraliais vėjaraupiais sergantiems pacientams pasireiškė Reye sindromas (žr. 4.4 skyrių).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos