Temos
SENEFOL
Vaistinis preparatas: SENEFOL
Puslapis: 2


4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Jei SENEFOL vartojama ilgiau, kraujyje gali sumažėti elektrolitų, ypač kalio, kiekis, todėl gali padidėti kartu vartojamų antiaritminių vaistinių preparatų bei širdį veikiančių glikozidų veiksmingumas. Kalio išsiskirti gali daugiau, jei kartu su medikamentu vartojama diuretikų, antinksčių žievės steroidų bei preparatų, kurių sudėtyje yra saldymedžių šaknų. Dėl pagreitėjusio žarnų praeinamumo SENEFOL gali slopinti kitų peroralinių vaistų absorbciją.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tyrimų su gyvūnais atlikta nepakankamai, kad būtų galima nustatyti poveikį nėštumo eigai ir (arba) embriono ar vaisiaus vystymuisi ir (arba) gimdymui ir (arba) postnataliniam vystymuisi (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas.

SENEFOL nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Žindyvėms vartoti vaisto nerekomenduojama, kadangi nenustatyta, kiek jo patenka į motinos pieną.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nežinomas.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Hiperjautrumo reakcijos (niežėjimas, dilgėlinė, lokali arba generalizuota egzantema).

Senų preparatai gali sukelti pilvo skausmą, spazmą arba viduriavimą, ypač dirglios žarnos sindromu sergantiems pacientams. Tokiais atvejais būtina sumažinti vaisto dozę.

Vartojant ilgą laiką gali sutrikti vandens ir elektrolitų pusiausvyrą ir atsirasti albuminūriją ir hematūriją.

Vartojant ilgą laiką gali atsirasti žarnų gleivinės pigmentaciją (pseudomelanosis coli), kuri paprastai praeina nustojus vartoti vaisto.

Šlapimas gali įgauti geltoną arba rausvai rudą (priklausomai nuo pH) atspalvį, kas kliniškai yra nereikšminga.

Nepageidaujamų reakcijų dažnis nežinomas.

4.9 Perdozavimas

Pasireiškia viduriavimas, gali atsirasti vandens ir elektrolitų trūkumas. Tokiu atveju organizme reikia normalizuoti vandens ir elektrolitų kiekį.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė - kontaktiniai vidurius paleidžiantys vaistai, ATC kodas - A06AB.

Vaistinių kasijų lapai ir ankštys laisvina vidurius. Storojoje žarnoje iš senozidų atsipalaidavęs reinoantronas daro įtaką šios žarnos motorikai, kadangi veikia kalio ir natrio siurblio adenozintrifosfatazę, todėl didėja vandens ir elektrolitų sekrecija į žarnos spindį bei slopinama atbulinė vandens rezorbcija. Dėl minėtų pokyčių didėja storojoje žarnoje esančių išmatų tūris ir jų spaudimas žarnos sienelei, todėl skatinama persitaltika (stumiamieji judesiai) ir spartinamas išmatų slinkimas. Žarnoje susikaupęs vanduo minkština išmatas, o antranoidai daro įtaką gleivinės sekrecijai, todėl lengvėja tuštinimasis.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos