Temos
CLONAZEPAM TC
Vaistinis preparatas: CLONAZEPAM TC
Puslapis: 2


4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Negalima vaistinio preparato vartojimą nutraukti staiga. Prižiūrint gydytojui, dozę reikia mažinti laipsniškai. Staiga nutraukus vaistinio preparato vartojimą, gali atsirasti nemiga, pablogėti nuotaika, net sutrikti psichika. Ypač pavojinga vaistinio preparato vartojimą nutraukti staiga, jei jo buvo vartojama ilgai arba didelė dozė. Tokiu atveju nutraukimo sindromas būna pastebimai sunkesnis.

Ilgai vartojamo klonazepamo poveikis silpnėja, kadangi organizmas prie jo pripranta. Ilgalaikis vaistinio preparato vartojimas gali sukelti psichinę ir fizinę priklausomybę bei nutraukimo sindromą (jei vaistinio preparato vartojimas nutraukiamas staiga), kurio metu pasireiškia psichomotorinis sujaudinimas, nerimas, sutrinka vegetacinės funkcijos, atsiranda nemiga.

Jei ligonis ilgai vartoja klonazepamo, rekomenduojama reguliariai tikrinti kraują (atlikti bendrąjį kraujo tyrimą bei morfologinį kraujo tepinėlio tyrimą) ir kepenų veiklos rodiklius.

Gydymo klonazepamu metu ir jį baigus, tris paras draudžiama gerti svaigalų.

Klonazepamo draudžiama vartoti ligoniams, sergantiems porfirija.

Klonazepamo reikia vartoti atsargiai pacientams, kurių sutrikusi psichika.

Minčių apie savižudybę ir bandymų nusižudyti buvo užregistruota ligoniams, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais esant įvairioms indikacijoms. Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metaanalizės duomenys taip pat parodė šiek tiek padidėjusią minčių apie savižudybę ir bandymo nusižudyti riziką. Šios rizikos mechanizmas nėra aiškus, ir turimi duomenys neatmeta padidėjusios rizikos galimybės klonazepamui.

Taigi pacientai turi būti stebimi dėl minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių ir atitinkamas gydymas turi būti apsvarstytas. Ligonius (ir jų globėjus) reikia įspėti, kad kreiptųsi į gydytoją dėl patarimo, jei pasireiškia minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Klonazepamo sukeliamą CNS slopinimą stiprina kitokie panašaus poveikio vaistiniai preparatai, pvz., barbitūratai, centrinio poveikio kraujo spaudimą mažinantys vaistiniai preparatai, neuroleptikai, antidepresantai, kitokie vaistiniai preparatai nuo traukulių, narkotiniai analgetikai, antihistamininiai vaistiniai preparatai.

Panašų poveikį sukelia etanolis. Gydymo klonazepamu laikotarpiu geriant alkoholio, gali pasireikšti ne tik CNS slopinimas, bet ir paradoksinė reakcija: atsiranda psichomotorinis sujaudinimas, agresyvus elgesys arba patologinis girtumas, kuris nepriklauso nuo svaigalų rūšies ir kiekio. Kartais patologinį girtumą sukelia labai mažas alkoholio kiekis.

Klonazepamas stiprina vaistinių preparatų, mažinančių skersaruožių raumenų tonusą, poveikį.

Cigarečių rūkymas gali silpninti klonazepamo poveikį.

Klonazepamas gali stiprinti hipotenzinių vaistinių preparatų poveikį.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos