Temos
ANDANTE
Vaistinis preparatas: ANDANTE
Puslapis: 2


- Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas.

- Miego apnėjos sindromas.

- Sunkioji miastenija.

- Sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

- Vaikai (jaunesni kaip 18 metų).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Aprašyta, kad pacientams, vartojantiems raminamuosius ir migdomuosius vaistinius preparatus, pasireiškia kompleksinis elgesys, pvz., „vairavimas miegant“ (t. y. pavartojęs raminamojo ir migdomojo vaisto pacientas vairuoja nebūdamas visiškai budrus, o vėliau to neprisimena).

Tokie įvykiai gali nutikti tiek pirmą kartą pavartojusiems raminamųjų ir migdomųjų vaistų, tiek jau vartojantiems šiuos preparatus. Vairavimas miegant gali ištikti vartojant vieną raminamąjį migdomąjį vaistinį preparatą gydomosiomis dozėmis, tačiau tokio elgesio rizika padidėja, jeigu kartu vartojamas alkoholis ir kiti centrinę nervų sistemą (CNS) slopinantys preparatai, taip pat jei viršijama didžiausia rekomenduojama dozė.

Dėl pavojaus pacientui ir visuomenei pacientams, kuriuos ištinka vairavimo miegant epizodas, rekomenduojama nutraukti zaleplono vartojimą. Yra duomenų, kad pacientams, nevisiškai pabudusiems po raminamojo ir migdomojo vaisto pavartojimo, pasireiškia ir kitoks kompleksinis elgesys (pvz., maisto ruošimas ir valgymas, skambinimas telefonu ar lytiniai santykiai). Kaip ir vairavimo miegant, šių įvykių pacientai paprastai neprisimena.

Aprašyta, kad vartojant raminamuosius ir migdomuosius vaistinius preparatus, įskaitant zaleploną, pasireiškia sunkių anafilaksinių ar anafilaktoidinių reakcijų. Yra žinoma, kad pacientams, pavartojusiems pirmąją raminamųjų ir migdomųjų, įskaitant zaleploną, dozę arba kitas tokių vaistų dozes, pasireiškė angioedema, kai ištinsta liežuvis, antgerklis ar gerklos. Kai kuriems pacientams, vartojusiems raminamuosius ir migdomuosius vaistinius preparatus, pasireiškė papildomų simptomų, tokių kaip dusulys, gerklės užburkimas, pykinimas bei vėmimas. Kai kuriuos pacientus reikėjo gydyti ligoninėje. Jeigu angioedema apima liežuvį, antgerklį ar gerklas, gali atsirasti kvėpavimo takų obstrukcija, kuri gali būti mirtina. Pacientams, kuriems po gydymo zaleplonu atsirado angioedema, dar kartą skirti vartoti šios veikliosios medžiagos negalima.

Nemiga gali būti fizinės ligos ar psichikos sutrikimo požymis. Jeigu po trumpo gydymo zaleplonu kurso nemiga išlieka ar sustiprėja, gali prireikti pakartotinio paciento ištyrimo.

Zaleplono pusinės eliminacijos iš kraujo plazmos laikas yra trumpas, todėl jeigu pacientas ryte prabunda anksti, reikėtų apsvarstyti galimybę gydyti kitu vaistiniu preparatu. Pacientams reikia patarti nevartoti antros vaistinio preparato dozės tą pačią naktį.

Zaleploną vartojant kartu su vaistiniais preparatais, turinčiais įtakos CYP3A4, gali pasikeisti zaleplono koncentracija kraujo plazmoje (žr. 4.5 skyrių).

Toleravimas

Trumpo veikimo benzodiazepinus ir į benzodiazepinus panašius vaistinius preparatus po kelių savaičių vartojant pakartotinai, šiek tiek susilpnėja jų migdomasis poveikis.

Priklausomybė

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos