Temos
Teotard
Vaistinis preparatas: Teotard
Puslapis: 2


Teofilino dozė mažinama, kai yra širdies nepakankamumas, kepenų nepakankamumas (ypač cirozė), hipoksemija, nuolat pakilusi kūno temperatūra, pneumonija, virusinė infekcija (ypač gripas), hipertirozė, taip pat kai kuriuos vaistus vartojantiems pacientams (žr. 4.5 skyrių).

Teofilino nereikėtų vartoti nėštumo pabaigoje, kadangi jis gali slopinti gimdos susitraukimus.

Pakeitus vieną teofilino preparatą kitu, reikėtų atidžiai stebėti klinikinį poveikį bei ar nepasireiškė nepageidaujamų poveikių, o prireikus koreguoti dozę.

Teotard netinka jaunesniems kaip 6 metų arba sveriantiems mažiau kaip 20 kg vaikams.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Pacientą reikėtų perspėti, kad, vartodamas Teotard, negertų alkoholinių gėrimų, nevartotų daug gėrimų ar maisto produktų, kurių sudėtyje yra metilksantinų (kavos, arbatos, kakavos, šokolado, koka kolos ir panašių gėrimų, tonizuojančių gėrimų), bei panašios į teofilino struktūros vaistų (kofeino, teobromino, pentoksifilino), kadangi gali sustiprėti centrinę nervų sistemą stimuliuojantis teofilino poveikis.

Teofilino poveikis gali sustiprėti kartu su juo vartojant alopurinolį, cimetidiną, disulfiramą, fenilbutazoną, fluvoksaminą, fluorochinolonus, furosemidą, imipenemą, interferoną alfa, izoniazidą, kalcio antagonistus, linkomiciną, makrolidus, meksiletiną, paracetamolį, pentoksifiliną, geriamuosius kontraceptikus, probenecidą, propafenoną, propranololį (dėl farmakokinetinės sąveikos teofilino metabolinis klirensas sumažėja 3050 %), ranitidiną, takriną, tiabendazolį, tiklopidiną, viloksaziną, taip pat paskiepijus nuo gripo. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus mažinti jo dozę.

Kartu vartojant ciprofloksaciną, teofilino dozę reikėtų sumažinti bent 60 %, o kartu vartojant enoksaciną – 30 %.

Teofilino poveikį gali susilpninti kartu vartojami vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenitoinas, karbamazepinas, primidonas), barbitūratai (ypač fenobarbitalis ir pentobarbitalis), isoproterenolis, magnio hidroksidas, moracizinas, rifampicinas, ritonaviras, sulfinpirazonas. Be to, teofilino poveikis gali būti silpnesnis rūkoriams. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus didinti jo dozę.

Teofilinas gali sustiprinti beta adrenoreceptorių agonistų, diuretikų ir rezerpino poveikį.

Teofilinas gali susilpninti adenozino, ličio karbonato ir beta adrenoblokatorių poveikį (pastarųjų poveikis širdžiai gali susilpnėti dėl fosfodiesterazės slopinimo sukeliamo beta adrenerginių poveikių sustiprėjimo).

Kartu su teofilinu nereikėtų vartoti beta adrenoblokatorių, kadangi jie gali silpninti teofilino poveikį (beta adrenoblokatoriai, ypač neselektyvūs, gali didinti bronchų pasipriešinimą ar jų lygiųjų raumenų tonusą) – tai farmakodinaminė sąveika.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos