Temos
Dr. Theiss Anizyn
Vaistinis preparatas: Dr. Theiss Anizyn
Puslapis: 2


Dr. Theiss Anizyn kapsulių sudėtyje yra anyžių sėklų natūralaus aliejaus. Anyžių aliejuje esantis trans-anetolas (jis sudaro 80-90 % aliejaus) lemia šio aliejaus kvapą ir skonį. Be to, aliejuje yra izomero metilchavikolo (estragolo), kuris kvepia panašiai, kaip anyžiai, bet yra nesaldus taip pat anisaldehido (<12 %) seskviterpenų hidrokarbonatų (daugiausia 7-himachaleno, apie 2 %) ir mažiau negu 1 % monoterpentų hidrokarbonatų.Anetolo dimerai (dianetolai) ir anisaldehidas (dianisoinas) taip pat minimi literatūroje; jie tikriausiai lemdavo senųjų vaistų estrogeninį aktyvumą, bet dabar, nežiūrint kruopščių tyrimų, jų nerandama. Natūralaus anyžių sėklų aliejaus sudėtyje yra iki 5 % 4-metoksi-2-1-propenil)-fenolo (arba pseudoizoeugenilo 2-metilbutirato) 2-metilbutirato esterio. Be to, anyžių aliejuje yra riebalų ir kumarinų.

Tyrimais in vitro ir su eksperimentiniais gyvūnais nustatyta, kad anyžių aliejus ir svarbiausia jo sudedamoji medžiaga – trans-anetolas pasižymi švelniomis atsikosėjimą skatinančiomis ir antibakterinėmis savybėmis.

Atsikosėjimą skatinančios savybės: biologiniais tyrimais (su jūrų kiaulytėmis, triušiais, žiurkėmis) nustatyta, kad anyžių aliejus padidina kvėpavimo takų sekreciją.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgėrus anyžių aliejaus, jis greitai rezorbuojasi, daugiausia plonajame žarnyne. Kraujotaka aliejus pasiekia plaučių alveoles, kur išryškėja jo sekretolizinės ir atsikosėjimą skatinančios savybės. Skiriant gerti vaisto žmonėms, nustatyta, kad trans-anetolas iškvepiamame ore atsiranda po 30-40 minučių. Su iškvepiamu oru iš organizmo pašalinama apie 13-17 % išgerto vaisto. Likusi vaisto dalis (54-69 %) iš organizmo išskiriama pro inkstus per 8 valandas.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Geriant anyžių aliejų gydomosiomis dozėmis, kenksmingo poveikio nebūna. Nėra aprašyta nė vieno apsinuodijimo anyžiaus sėklų aliejumi ar trans-anetolu atvejo. Vienerius metus trukusio tyrimo metu, kai 0,25 % trans-anetolo buvo dedama į maistą, jokių pakitimų hepatocituose nenustatyta.

Ūminis toksiškumas

Žiurkėms anyžių aliejaus ūminis toksiškumas (LD50) nustatytas, duodant jo su maistu 2,7 g/kg kūno svorio, taip pat duodant trans-anetolo 2-3 g/kg kūno svorio. Žiurkių patinams duodant su maistu 1 % trans-anetolo 15 savaičių, kepenų parenchimos ląstelėse rasta nestipraus paburkimo požymių.

Lėtinis toksiškumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos