Temos
Amerscan Medronate II Agent
Vaistinis preparatas: Amerscan Medronate II Agent
Puslapis: 2


Tiriant vaikus ir naujagimius reikia atkreipti ypatingą dėmesį į santykinai didesnę augančių kaulų epifizių apšvitą.

Reikia laikytis atitinkamų apsaugos priemonių, norint išvengti aplinkos taršos pacientų išskiriama spinduliuote. Pakankama pacientų hidratacija ir dažnesnis šlapinimasis sumažins šlapimo pūslės sienelei tenkančią apšvitą.

Norint išvengti žymeklio telkimosi raumeniniame audinyje, rekomenduojama riboti sunkų fizinį krūvį iš karto po injekcijos, kol bus gauti patenkinamos kokybės kaulų scintigrafijos vaizdai.

Reikėtų vengti atsitiktinio ar netyčinio technecio [99mTc] medronato sušvirkštimo į poodį, nes dėl [99mTc] difosfonatų gali pasitaikyti perivaskulinis uždegimas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Potenciali sąveika aprašyta. Padidėjęs ekstraosalinis radioaktyvaus žymeklio telkimasis galimas sąveikoje su geležies preparatais, keletu citostatikų ir imunosupresinių vaistų, antacidiniais preparatais, kuriuose yra aliuminio, rentgenokontrastiniais preparatais, antibiotikais, priešuždegiminiais, kalcio gliukonato injekcijomis, heparino kalcio druska, ?-amino kapronine rūgštimi, taip pat greitai skyrus difosfonato.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Vaisingos moterys

Jei radioaktyvių preparatų reikia skirti vaisingai moteriai, visada reikia išsiaiškinti ar ji nėra nėščia. Bet kuri moteris, kuriai susilaikė mėnesinės, turi būti laikoma nėščia, kol nėštumas nepaneigtas. Esant neaiškumui, būtina kiek galima sumažinti vartojamą jonizuojančios spinduliuotės dozę, kuria įmanoma gauti reikiamos informacijos. Reikėtų įvertinti ir kitų tyrimo metodų, veikiančių be jonizuojančios spinduliuotės, galimybes.

Nėštumas

Radiofarmaciniais preparatais tiriant nėščias moteris, jų vaisius taip pat yra paveikiamas jonizuojančia spinduliuote. Nėštumo metu galima atlikti tik būtinus tyrimus, kai rezultatų svarba yra didesnė už riziką motinai ir vaisiui.

Sušvirkštus 700 MBq technecio [99mTc] medronato pacientei, kuriai preparato kaupimasis kauluose normalus, gimdoje susidaro 4,27 mGy sugertoji dozė. Ši dozė sumažėja iki 2,03 mGy pacientėms, kurioms kaupimasis kauluose yra padidėjęs ir (arba) yra sutrikusi inkstų funkcija. Didesnė nei 0,5 mGy dozė sukelia potencialią riziką vaisiui.

Laktacija

Prieš skiriant radiofarmacinio preparato žindančiai moteriai, reikėtų išsiaiškinti ar negalima pagrįstai atidėti šio tyrimo, kol baigsis žindymo laikotarpis; šiuo atveju skiriant preparato, būtina parinkti optimaliausią radiofarmacinį preparatą, įvertinant jo aktyvumo išsiskyrimą su pienu. Jei nuspręsta vartoti radiofarmacinio preparato, išsiskyręs pienas nutraukiamas prieš injekciją, o pienas gautas po injekcijos nevartojamas. Žindymą krūtimi galima pradėti po injekcijos praėjus 4 val.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.

Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos