Temos
HYPNOGEN
Vaistinis preparatas: HYPNOGEN
Puslapis: 2


Ūminis ir/arba sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

4.4 Specialūs įspėjimai ar atsargumo priemonės

Specialūs įspėjimai

Prieš pradedant gydyti migdomaisiais preparatais, reikia išsiaiškinti miego sutrikimą sukėlusias priežastis ir, jeigu galima, jas pašalinti.

Jeigu nemiga nepraeina per 714 dienų, reikia įtarti pirminę psichinę ligą. Paciento būklė turi būti reguliariai vertinama.

Specialiosios pacientų grupės

- Ypač atsargiai migdomųjų vaistinių preparatų turi vartoti ligoniai, kurie sirgo alkoholizmu ar buvo priklausomi nuo vaistų.

- Kvėpavimo nepakankamumu sergantiems ligoniams reikia atsižvelgti į benzodiazepinų ar į juos panašių preparatų slopinamąjį poveikį, kadangi nerimas ir sujaudinimas gali būti pirmieji kvėpavimo sistemos nepakankamumo simptomai.

- Ligoniams, kurių kepenų funkcija yra labai sutrikusi, benzodiazepinų ir į juos panašių preparatų vartoti draudžiama, nes šie vaistiniai preparatai gali skatinti encefalopatijos atsiradimą.

- Atsargiai HYPNOGEN turi vartoti vyresni nei 65 metų pacientai (žr. 4.2 skyrių).

- Zolpidemas sunkina miastenijos simptomus, todėl šia liga sergantys ligoniai minėto vaistinio preparato gali vartoti tik neišvengiamu atveju, atidžiai prižiūrimi gydytojų.

HYPNOGEN sudėtyje yra laktozės, todėl šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Atsargumo priemonės

Psichikos sutrikimai

Gydant psichikos ligas, migdomieji nėra pirmaeiliai vaistiniai preparatai.

Depresija

Kliniškai reikšmingos zolpidemo sąveikos su selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) nenustatyta (žr. 4.5 skyrių), visgi ligoniai, kuriems yra depresijos požymių, zolpidemu, kaip ir kitais trankviliantais bei migdomaisiais vaistiniais preparatais, gydomi atsargiai. Jei pacientui yra užslėpta depresija, zolpidemo vartojimo laikotarpiu jos simptomai gali išryškėti.

Pacientams, kurie linkę į savižudybę, skiriama mažiausia galima dozė, nes jie gali tyčia perdozuoti vaistinio preparato.

Bendra informacija

Skiriant migdomųjų vaistinių preparatų, būtina atsižvelgti į toliau pateikiamą bendrąją informaciją apie migdomųjų preparatų sukeliamą poveikį.

Amnezija

Trankviliantai ir migdomieji vaistiniai preparatai kelias valandas po suvartojimo gali sukelti anterogradinę amneziją. Kad rizika būtų mažesnė, pacientui būtina miegoti be pertraukos 78 valandas.

Psichinės ir paradoksinės reakcijos

Vartojant trankviliantų ir migdomųjų vaistinių preparatų galimos nepageidaujamos reakcijos, pavyzdžiui, nerimastingumas, nemigos pablogėjimas, nervingumas, irzlumas, sujaudinimas, pykčio protrūkiai, agresyvumas, karštinė, haliucinacijos, oneiroidiniai kliedesiai, psichozės simptomai, neadekvatus elgesys ir kiti elgsenos sutrikimai (žr. 4.8 skyrių). Jeigu atsiranda tokių reakcijų, vaistinio preparato vartojimą reikia nutraukti. Senyviems asmenims tokių reakcijų rizika didesnė.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos