Temos
HYPNOGEN
Vaistinis preparatas: HYPNOGEN
Puslapis: 3


Somnambulizmas. Pacientams, vartojusiems zolpidemą ir galutinai neprabudusiems, buvo pastebėtas vaikščiojimas miegant ir kiti panašūs poelgiai, tokie kaip “vairavimas miegant”, maisto ruošimas ir valgymas, skambinimas telefonu, lytiniai santykiai, viso to neatsimenant. Nustatyta, jog alkoholio ir kitų CNS slopinančių medžiagų vartojimas kartu su zolpidemu didina tokių poelgių pavojų, kaip ir didesnių dozių už didžiausią rekomenduojamą zolpidemo dozę vartojimas.

Būtinai reikia apsvarstyti zolpidemo nutraukimą pacientams, kuriems pastebėta tokių poelgių (pavyzdžiui, vairavimas miegant, dėl pavojaus pacientui bei kitiems žmonėms) (žr. 4.5 skyriaus poskyrį “Alkoholis” ir 4.8 skyriaus poskyrį “Psichikos sutrikimai“).

Tolerancija

Vartojant kartotines trumpo veikimo trankviliantų ir migdomųjų vaistinių preparatų dozes migdomasis poveikis po kelių savaičių susilpnėja.

Priklausomybė

Trankviliantų ir migdomųjų vaistinių preparatų vartojimas gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Priklausomybės rizika didėja, kai vartojama didelė dozė bei gydoma ilgą laiką. Priklausomybės rizika didesnė ligoniams, kurie sirgo psichikos ligomis ir (arba) piktnaudžiavo alkoholiu ir vaistiniais preparatais.

Jeigu atsiranda psichinė priklausomybė, staiga nutraukus vaistinio preparato vartojimą galimi nutraukimo simptomai, pavyzdžiui, nemiga, galvos skausmas, raumenų skausmas, didelis nerimas ir įtampa, nerimastingumas, konfūzija ir dirglumas. Sunkiais atvejais būna tokių simptomų: derealizacija (tikrovės nesuvokimas), depersonalizacija (asmenybės realumo nesuvokimas), hiperakuzija (padidėjęs klausos aštrumas), galūnių sąstingis ir dilgčiojimas, padidėjęs jautrumas šviesai, triukšmui arba fiziniam prisilietimui, haliucinacijos arba epilepsijos priepuoliai.

Geriant gydomąją zolpidemo dozę tokio poveikio nepastebėta.

Atkryčio nemiga

Nutraukus migdomųjų vaistinių preparatų vartojimą, prieš gydymą buvę simptomai gali pasireikšti sunkesnės formos. Jie gali būti kartu su kitomis reakcijomis, kaip antai nuotaikos pakitimais, nerimu ir nerimastingumu. Pacientą būtina perspėti apie tokių simptomų tikimybę, kad nesijaudintų, jeigu nutraukus gydymą tokių simptomų atsirastų.

Akivaizdu, kad trumpo veikimo trankviliantai ir migdomieji vaistiniai preparatai gali sukelti nutraukimo simptomų net per pertraukas tarp dozių, ypač tada kai vartojamos didelės dozės.

Ligoniui būtina tinkamai paaiškinti, kad dozę reikia mažinti palaipsniui (žr. 4.2 skyrių).

Vartojimo trukmė

Šis vaistinis preparatas turi būti vartojamas kuo trumpiau (žr. 4.2 sk.), neviršyti 4 savaičių.

Vartojimas vaikams

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos