Temos
FENTANYL WZF Polfa
Vaistinis preparatas: FENTANYL WZF Polfa
Puslapis: 2


2 – 12 metų vaikai

Jei pacientas kvėpuoja pats, bendrosios nejautros metu vaikams leidžiama 35 mikrogramų/kg kūno svorio pradinė fentanilio dozė. Vėliau, jeigu reikia, galima injekuoti dar 1 mikrogramą/kg kūno svorio dozę. Jeigu operacijos metu vaikui daroma dirbtinė plaučių ventiliacija, pradinė fentanilio dozė yra 15 mikrogramų/kg kūno svorio. Prireikus tokią dozę galima padidinti 1 – 3 mikrogramus/kg kūno svorio.

Panašiai fentanilis dozuojamas, jeigu reikia vaiką rengti operacijai ar malšinti stiprų ūminį skausmą.

Senyvi pacientai

Senyvi žmonės gali būti jautresni tiek gydomajam, tiek nepageidaujamam fentanilio poveikiui, ypač kvėpavimo slopinimui, todėl jiems skiriamos mažesnės dozės (tiksli dozė nustatoma atsižvelgiant į paciento būklę ir reakciją į vaistą).

Kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas

Fentanilio būtina atsargiai skirti ligoniams, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi (fentanilis metabolizuojams kepenyse ir išskiriamas per inkstus). Gali reikėti vartoti mažesnę dozę.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Kvėpavimo slopinimas ar obstrukcinė kvėpavimo takų liga.

Žinomas fentanilio ar kitų morfino receptorius stimuliuojančių vaistinių preparatų netoleravimas.

Vartojimas kartu su monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI) ir dvi savaites po jų nutraukimo.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Fentanilis slopina kvėpavimą, kuris gali išlikti ar iš naujo pasireikšti ir po operacijos; tokį poveikį galima neutralizuoti opioidinių receptorių antagonistu naloksonu. Fentanilio galima vartoti tik tokiu atveju jei yra galimybė užtikrinti kvėpavimą ir tik esant personalui, kuris moka tai daryti (užtikrinti kvėpavimą ir valdyti kvėpavimo funkciją).

Į veną pavartotas fentanilis gali sumažinti kraujospūdį, todėl šio preparato reikia atsargiai skirti pacientams, kuriems yra hipovolemija. Būtina imtis priemonių, kad būtų palaikomas reikiamas kraujospūdis.

Fentanilis gali sukelti bradikardiją ir asistoliją, tokį poveikį neutralizuoja atropinas.

Vaikai ir senyvi žmonės gali būti jautresni tiek gydomajam, tiek nepageidaujamam fentanilio poveikiui, ypač kvėpavimo slopinimui. Minėtiems pacientams reikia mažesnių dozių, kurias kiekvienam būtina nustatyti atskirai.

Pavartojus fentanilio, vieną parą negalima gerti alkoholio ar vartoti CNS slopinančių preparatų.

Jeigu ligoniui yra epilepsija, raumenų silpnumas, širdies ritmo ar inkstų funkcijos sutrikimas, skydliaukės hipofunkcija, priešinės liaukos išvešėjimas ar šlaplės susiaurėjimas arba jeigu pacientas serga kvėpavimo organų bei tulžies pūslės liga, šio vaistinio preparato reikia skirti atsargiai. Atsargumas būtinas ir tuo atveju, jei preparato tenka vartoti nusilpusiems pacientams. Tuo atveju, jeigu pacientas vartoja fentanilio, būtina matuoti kraujospūdį ir tikrinti kvėpavimo funkciją.

Jeigu rengiant ligonį operacijai skiriama benzodiazepinų grupės preparatų, fentanilio dozę paprastai galima mažinti.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos