Temos
PERSEN FORTE
Vaistinis preparatas: PERSEN FORTE
Puslapis: 2


Vaistinių valerijonų šaknų preparatų nepatartina vartoti dvi valandas prieš vairuojant ar dirbant su įrengimais.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Išgėrus vaistinių valerijonų šaknų preparatų gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimo simptomų (pvz., pykinimas, pilvo diegliai). Jų dažnis nežinomas.

Jeigu pasireiškia aukščiau neminėtas nepageidaujamas poveikis, reikia pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

4.9 Perdozavimas

Vienkartinė 20 g vaistinių valerijonų šaknų dozė (atitinka maždaug 42 PERSEN FORTE kapsules) gali sukelti nepavojingų simptomų: silpnumą, pilvo raižymą, spaudimą krūtinėje, nerimą, rankų drebėjimą, vyzdžių išsiplėtimą. Šie reiškiniai išnyksta per 24 valandas.

Vaistinių melisų ir pipirmėčių lapų preparatų perdozavimo atvejų nepastebėta.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

Farmakodinaminės savybės

ATC kodas: N05CM, kiti migdomieji bei raminantys

PERSEN FORTE kapsulėse yra vaistinių valerijonų (Valeriana officinalis L.) šaknų sausojo ekstrakto, vaistinių melisų (Melissa officinalis L.) lapų sausojo ekstrakto ir pipirmėčių (Mentha piperita L.) lapų sausojo ekstrakto.

Pagrindinės vaistinių valerijonų šaknų veikliosios medžiagos yra eteriniai aliejai, kuriuose yra monoterpenų, seskviterpenų ir mažesnis kiekis lakiųjų seskviterpeno karboksilinių rūgščių (valereno rūgšties ir jos darinių)rūgščių, gamaaminosviesto rūgšties (GABR), glutamino, arginio ir lignanų.

Pagrindinės vaistinių melisų lapų veikliosios medžiagos yra eteriniai aliejai, kurių sudėtyje yra monoterpenoidų aldehidų (geraniolio, neralio citronelalio) flavonoidų, monoterpenų glikozidų, hidroksicinamo rūgšties darinių (kavos ir chlorogeno rūgšties, rozmarino rūgšties) ir triterpenų.

Pagrindinės pipirmėčių lapų veikliosios medžiagos yra eteriniai aliejai, kurių sudėtyje yra mentolio, įvairių flavonoidų, fenolinių rūgščių ir triterpenų.

Tikslus minėtų žolių veikimo mechanizmas iki galo neišsiaiškintas.

Valerijonų šaknys sukelia raminamąjį poveikį, ilgina miegą ir gerina jo kokybę. Nustatyta, kad valerijonų šaknų ekstrakto veikliosioms medžiagoma yra būdingas afinitetas GASR-A, adenozino, barbitūratų ir benzodiazepinų receptoriams. Manoma, kad raminamajam poveikiui sukelti yra svarbus ir gliutaminas, kurio didelė koncentracija yra vandeniniame ekstrakte, o lignanui hidrosipinorezinoliui yra būdingas afinitetas serotonino receptoriams.

Veikliosioms vaistinių melisų lapų medžiagoms yra būdingas raminamasis ir vidurių pūtimą mažinantis poveikis. Šių vaistažolių raminamasis poveikis patvirtintas tyrimų in vivo duomenimis. Vaistinių melisų lapai tradiciškai vartojami kaip sudedamoji raminamųjų ir miegą skatinančių augalinių preparatų dalis.

Pipirmėčių lapų veikliosios medžiagos mažina virškinimo trakto lygiųjų raumenų spazmus, skatina tulžies išsiskyrimą ir mažina vidurių pūtimą. Pipirmėčių lapų kartu su valerijonų šaknimis tradiciškai būna raminamųjų augalinių preparatų sudėtyje.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos