Temos
Alcaine
Vaistinis preparatas: Alcaine
Puslapis: 1


Vaisto charakteristikos santrauka

1. VAISTO PREKINIS PAVADINIMAS

ALCAINE® 0,5 %

0,5 % Alkainas

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Veiklioji medžiaga – proksimetakaino hidrochloridas. Jo 1 ml yra 5 mg.

3. VAISTO FORMA

Sterilus tirpalas. Akių lašai.

15 ml

4. KLINIKINĖS SAVYBĖS

4.1. Indikacijos

Akies paviršiaus nejautrai sukelti atliekant tokias procedūras, kaip

tonometrinis akispūdžio matavimas, svetimkūnių ir siūlų šalinimas, ragenos ir junginės gramdymas, gonioskopinis tyrimas ir kitais atvejais, kai reikalinga paviršinė akių nejautra.

4.2. Dozavimas ir vartojimo būdas

Tonometrijai ir kitoms trumpalaikėms procedūroms atlikti iš karto prieš tyrimą reikia įlašinti 1 ar 2 lašus. Atliekant nedideles chirurgines procedūras, pvz., šalinant svetimkūnį ar siūlus, lašinama po 1–2 lašus kas 5–10 minučių 1–3 kartus. Ilgesnei vietinei nejautrai sukelti, pvz., atliekant kataraktos ekstrakciją, reikia lašinti 1 ar 2 lašus į akį (akis) kas 5–10 minučių nuo trijų iki penkių kartų. Atminkite: kadangi įlašinus vaisto trumpam išnyksta mirksėjimo refleksas, pageidaujama, kad akis būtų uždengta, kol trunka procedūra.

Kontraindikacijos

Negalima vaisto vartoti tiems, kurie yra jautrūs proksimetakainui. Įspėjimas: ilgai vartojant vaistą gali būti pažeista ragena, sulėtėti gijimas, galima apakti.

Ypatingieji perspėjimai ir atsargumo priemonės

Pacientai patys negali lašintis vaisto.

Ilgiau vartojant vietinius akių anestetikus, gali sumažėti vaisto veikimo trukmė, vėliau vis daugiau vaisto reikės lašinti, kad pasiektume nuskausminamąjį poveikį. Vartojant didesnę vaisto dozę, vėliau gali prasidėti infekcinis ragenos uždegimas ir (arba) ragenos padrumstėjimas, o dėl to ilgam pablogėti regėjimas ir prakiurti ragena.

Vietinius anestetikus reikia atsargiai vartoti tiems, kas serga epilepsija, širdies ligomis, turi kvėpavimo sutrikimų. Sergantieji sunkiąja miastenija yra labai jautrūs anestetikų poveikiui. Ligoniams, kuriems yra sumažėjęs acetilcholinesterazės kiekis plazmoje, ir ligoniams, gydomiems cholinesterazės inhibitoriais, yra didesnė sisteminio šalutinio poveikio rizika lokaliai vartojant esterių tipo anestetikus. Negalima liesti ir trinti akies, kol nejautra nepraėjo.

Jei yra padidėjusio akies jautrumo požymių, akis sudirginta ar būklė pablogėja, vaisto nebevartokite.

Nevartokite tirpalo, jei jo spalva pasikeitusi.

Sąveika su kitais vaistais ir kitos sąveikos formos

0,5 % Alkaino sudėtyje yra benzalkonio chlorido, todėl vartojant vaistą minkštuosius kontaktinius lęšius reikia išimti.

Nėštumas ir žindymas

Vaistą reikia atsargiai vartoti nėščioms moterims, kadangi išsamių ir kontroliuojamųjų tyrimų neatlikta.Poveikis gebėjimui vairuoti automobilį ar dirbti su mechanizmais

Tokio poveikio nepastebėta.

Nepageidaujamas poveikis

Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos