Temos
Radedorm
Vaistinis preparatas: Radedorm
Puslapis: 2


Vartojant benzodiazepinų gali atsirasti fizinė ir psichinė priklausomybė. Taip gali atsitikti ne tik piktnaudžiaujant itin didelėmis nitrazepamo dozėmis, bet ir vartojant gydomąsias dozes. Didėjant vaistinio preparato dozei bei ilgėjant vartojimo trukmei, priklausomybės atsiradimo rizika taip pat didėja. Ji didesnė pacientams, kurie buvo priklausomi nuo alkoholio ar vaistinių preparatų.

Jei atsiranda fizinė priklausomybė, staiga nutraukus vaistinio preparato vartojimą, gali pasireikšti nutraukimo simptomų: galvos skausmas, raumenų skausmas, labai didelis nerimas, įtampa, neramumas, konfūzija bei ažitacija. Be to, jei atvejis sunkus, gali išnykti realybės pojūtis, sutrikti asmenybė, padidėti jautrumas šviesai, garsui bei fiziniam kontaktui, atsirasti kurtumas, galūnių parestezija, prasidėti haliucinacijos ar epilepsijos priepuoliai.

Nutraukimo simptomai

Staiga nutraukus net trumpalaikį gydymą, laikinai gali atsirasti nutraukimo simptomų, pavyzdžiui, atoveiksmio fenomenas. Tokiu atveju vėl gali atsirasti simptomų, kuriems šalinti buvo vartojama benzodiazepinų, bet jie gali būti intensyvesni. Be to, galimas nuotaikos nepastovumas, nerimas, neramumas.

Nutraukimo sindromas ir atoveiksmio fenomenas gali atsirasti dažniau, jei vaistinio preparato vartojimas nutraukiamas staiga, todėl gydymą reikia nutraukti laipsniškai mažinant dozę.

Gydymo trukmė

Miego sutrikimus reikia gydyti kiek galima trumpiau. Vaistinį preparatą vartoti, įskaitant ir laipsniško nutraukimo laikotarpį, ne ilgiau kaip 4 savaites. Jei gydytojas iš naujo neištyrė paciento būklės, ilgiau kaip 4 savaites vaistinio preparato vartoti negalima (žr. 4.2 skyrių).

Amnezija

Benzodiazepinai gali sukelti anterogradinę amneziją. Tokiu atveju pacientas neprisimena veiksmų, kuriuos galėjo atlikti po vaistinio preparato pavartojimo. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė anterogradinės amnezijos atsiradimo rizika. Ją gali sumažinti nepertraukiamas ir gana ilgas miegas (7–8 val.).

Psichinės ir paradoksinės reakcijos

Kai kuriems benzodiazepinų vartojantiems pacientams, ypač senyviems žmonėms ir vaikams, galimos psichinės ir paradoksinės reakcijos, pavyzdžiui, neramumas, ažitacija, agresyvumas, įniršis, gebėjimo pažinti sutrikimas, košmariški sapnai, psichozės, haliucinacijos, netinkamas elgesys ir kitokie elgsenos sutrikimai. Tokiais atvejais medikamento vartojimą reikia nutraukti.

Specialios pacientų grupės

Prieš benzodiazepinų grupės vaistinių preparatų skyrimą vaikams ir paaugliams reikia labai kruopščiai nustatyti laukiamos naudos ir galimos rizikos santykį.

Benzodiazepinų rekomenduojama kaip pirmojo pasirinkimo psichozių gydymo priemonės nevartoti.

Benzodiazepinų vartoti depresijos metu atsiradusiai blogai nuotaikai ir nerimui šalinti negalima, kadangi tokiu atveju minėti simptomai gali stiprėti, todėl didėja savižudybės rizika.

Žmonėms, kurie piktnaudžiavo alkoholiu ar vaistiniais preparatais, benzodiazepinai vartojami kiek galima atsargiau.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos