Temos
Pramistar
Vaistinis preparatas: Pramistar
Puslapis: 2


Vartojant kitą tos pačios farmakologinės klasės veikliąją medžiagą (pvz., piracetamą) kartu su skydliaukės ekstrakto preparatais (T3+T4), pasitaikė konfūzijos, dirglumo ir miego sutrikimo atvejų. Paskelbti duomenys apie pacientus, kuriems viengubo aklo klinikinio tyrimo metu, esant sunkiai pasikartojančiai venų trombozei, piracetamo 9,6 g/parą dozė nesukėlė poreikio keisti acenokumarolio dozės, norint pasiekti INR rodiklį 2,5-3,5. Tačiau, palyginti su vartojamu tik vienu acenokumaroliu, Piracetamo 9,6 g/parą dozė reikšmingai sumažino trombocitų agregaciją, ?-tromboglobulino išlaisvinimą, fibrinogeno ir von Willebrand faktorių (VIII:C; VIII:vW:Ag; VIII:vW:Rco) kiekį, kraujo ir kraujo plazmos klampumą.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Duomenų apie pramiracetamo vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu pakankamai nesukaupta. Todėl vaisto negalima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu (žr. 4.3 skyrių).

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Tačiau pranešama apie tokį Pramistar nepageidaujamą poveikį kaip svaigulys, psichomotorinis sujaudinimas, tremoras ir konfūzija (žr. 4.8 skyrių). Todėl pacientus reikia perspėti, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Atliekant klinikinius tyrimus pasireiškė tokios nepageidaujamos reakcijos. Nepageidaujamos reakcijos išvardytos pagal organų sistemų klases.

Virškinimo trakto sutrikimai

Burnos džiūvimas, išmatų nelaikymas, virškinimo sutrikimas, pykinimas, skrandžio skausmas.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Apetito nebuvimas.

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Mėšlungis.

Nervų sistemos sutrikimai

Galvos svaigimas, psichomotorinis sujaudinimas (ažitacija), tremoras.

Psichikos sutrikimai

Nuotaikos sutrikimas (disforija), nervingumas, agresyvumas, konfūzija, nemiga.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Šlapimo nelaikymas.

4.9 Perdozavimas

Pranešimų apie perdozavimą negauta.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – nootropų, ATC kodas – N06B X16.

Pramiracetamas yra nootropų grupės preparatas, gerinantis atmintį ir gebėjimą mokytis. Jo veikimo mechanizmas nėra visiškai ištirtas. Veikdamas cholinerginius receptorius bei cholino apykaitą, pramiracetamas didina neuronų aktyvumą. Vaistas neslopina centrinės nervų sistemos, neveikia ir vegetacinės nervų sistemos. Tačiau tyrimais su eksperimentiniais gyvūnais nustatytas vidutinio stiprumo antidepresinis vaisto poveikis. Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad pacientams, sergantiems lengvo ir vidutinio sunkumo senatvine silpnaprotyste, pramiracetamas pagerino dėmesį, mokymąsį, atmintį, orientaciją ir kitus protinius sugebėjimus.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos