Temos
Ventolin
Vaistinis preparatas: Ventolin
Puslapis: 2


Ventolin injekciniu tirpalu gydomų pacientų simptomams palengvinti taip pat galima skirti trumpai veikiančių inhaliuojamųjų bronchus plečiančių vaistų. Padidėjęs bronchus plečiančių vaistų vartojimas simptomams palengvinti, ypač trumpai veikiančių inhaliuojamųjų ?2-agonistų, rodo astmos kontrolės blogėjimą.

Pacientams reikėtų nurodyti kreiptis į gydytoją, jei gydymas trumpai veikiančiais bronchus plečiančiais vaistais nebe toks veiksmingas arba reikia daugiau inhaliacijų nei paprastai. Tokiu atveju reikia įvertinti paciento būklę ir nuspręsti, ar būtina sustiprinti priešuždegiminį gydymą (pvz., skirti didesnes inhaliuojamųjų kortikosteroidų dozes arba geriamųjų kortikosteroidų kursą).



Salbutamolio reikėtų atsargiai skirti pacientams, sergantiems tirotoksikoze.

Gydymas ?2-agonistais, ypač vartojant juos parenteraliai ar inhaliuojant purškiamąjį tirpalą, gali sukelti sunkią hipokaliemiją. Ypatingas atsargumas būtinas ūminės sunkios astmos atveju, nes hipokaliemiją gali sustiprinti hipoksija ir kartu taikomas gydymas ksantinų derivatais, steroidais ir diuretikais. Tokiais atvejais reikia tikrinti kalio koncentraciją serume.

Sunkūs astmos paūmėjimai turi būti gydomi įprastai.

Sunkų bronchų spazmą gydant Ventolin injekciniu tirpalu, išlieka ir atitinkamo gydymo kortikosteroidais poreikis. Kai įmanoma, kartu su Ventolin injekcija rekomenduojama skirti deguonies.

Kaip ir kiti ?-adrenoreceptorių agonistai, salbutamolis gali sukelti grįžtamus metabolinius pokyčius, tokius kaip hipokaliemija ir padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje. Diabetu sergantys pacientai gali nesugebėti kompensuoti padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje; yra pranešta apie ketoacidozės atsiradimą. Kartu skiriami kortikosteroidai gali sustiprinti šį poveikį.

Dideles gydomąsias trumpai veikiančių beta-agonistų dozes vartojant į veną ar vartojant purškiamąjį tirpalą, labai retai pasireiškia pieno rūgšties acidozė, dažniausiai pacientams, gydomiems nuo ūmaus bronchų astmos pablogėjimo (žr. 4.8 skyrių). Pieno rūgšties druskų ar esterių pagausėjimas gali sukelti dusulį ir kompensacinę hiperventiliaciją, o tai gali būti klaidingai suprasta kaip astmos gydymo nesėkmė, ir gali būti netinkamai sustiprintas gydymas trumpai veikiančiais beta agonistais. Todėl rekomenduojama sekti pacientų pieno rūgšties kiekį serume, kad būtų galima nustatyti jos pagausėjimą ir su juo susijusią metabolinę acidozę.

Simpatomimetiniai preparatai, tame tarpe ir Ventolin, gali turėti poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai. Yra po vaistinio preparato pateikimo į rinką gautų duomenų ir publikuotų straipsnių apie retą miokardo išemiją, susijusią su beta agonistų vartojimu.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos