Temos
Xamiol
Vaistinis preparatas: Xamiol
Puslapis: 2


Xamiol gelio sudėtyje yra stipriai veikiančio III grupės steroido, todėl derėtų vengti tuo pačiu metu galvos odą gydyti kitais steroidais. Nepageidaujami poveikiai, pavyzdžiui, antinksčių žievės slopinimas ar susilpnėjusi cukrinio diabeto metabolinė kontrolė, pasireiškiantis gydant sisteminiais kortikosteroidais, dėl sisteminės absorbcijos gali pasireikšti ir gydant lokalaus poveikio kortikosteroidais. Derėtų netepti gelio po priglundančiais drabužiais, nes dėl jų suintensyvėja sisteminė kortikosteroidų absorbcija.

Tiriant pacientus, sergančius išplitusia ir galvos odos, ir kūno odos žvyneline ir vartojančius dideles dozes Xamiol gelio (tepamo ant galvos odos) ir dideles dozes Daivobet tepalo (tepamo ant kūno odos), nustatyta, kad po 4 savaičių gydymo 5–iems iš 32 pacientų pasireiškė ribinis kortizolio atsako į adrenokortikotropinio hormono (AKTH) stimuliaciją sumažėjimas (žr. 5.1 skyrių).

Dėl gelio sudėtyje esančio kalcipotriolio, viršijus jo maksimalią savaitės dozę (100 g), gali pasireikšti hiperkalcemija. Tačiau nutraukus gydymą geliu kalcio kiekis serume greitai normalizuojasi. Jei laikomasi kalcipotriolio vartojimo rekomendacijų, hiperkalcemijos atsiradimo rizika nedidelė.

Šio vaistinio preparato veiksmingumas ir saugumas kitose negu galvos oda kūno vietose nebuvo nustatytas. Reikia vengti tepti didesnį nei 30 % kūno odos paviršiaus plotą (žr. 4.2 skyrių). Reikia vengti tepti geliu didelius pažeistos odos plotus, gleivines ar odos raukšles, nes dėl to padidėja sisteminė kortikosteroidų absorbcija (žr. 4.8 skyrių). Veido ir genitalijų oda yra labai jautri kortikosteroidų poveikiui. Šias vietas reikia gydyti tik silpniau veikiančiais kortikosteroidais. Buvo užfiksuota pavienių nepageidaujamų lokalių reakcijų (pvz., akių ar veido odos sudirginimas), kai vaisto atsitiktinai pateko ant veido odos, į akis ar akies junginę (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius). Ligoniai turi būti informuoti, kaip tinkamai vartoti preparatą, kad vaisto atsitiktinai nepatektų ant veido, į burną ir akis. Užtepus gelio ant odos, kaskart būtina nusiplauti rankas, kad jo atsitiktinai nepatektų į išvardytas organizmo vietas.

Antrinius infekcinius odos pažeidimus reikia gydyti antimikrobiniais preparatais. Tačiau jei infekcija sunkėja, gydymą kortikosteroidais reikia nutraukti.

Gydant žvynelinę lokalaus poveikio kortikosteroidais, nutraukus vartojimą kyla generalizuotos pustulinės žvynelinės arba atkričio pavojus. Dėl to baigusį gydymo kursą pacientą turi stebėti medikai.

Ilgą laiką gydantis geliu, padidėja lokalaus ir sisteminio nepageidaujamo kortikosteroidų poveikio rizika. Ilgai gydant ir pasireiškus nepageidaujamam kortikosteroidų poveikiui, jų vartojimą reikia nutraukti (žr. 4.8 skyrių).

Duomenų, koks yra poveikis tuo pačiu metu sistemiškai vartojant kitus preparatus nuo žvynelinės arba taikant fototerapiją, neturima.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos