Temos
IMOGAM RABIES
Vaistinis preparatas: IMOGAM RABIES
Puslapis: 2


Žaizdos gydymas yra labai svarbus ir turi būti pradėtas kuo greičiau po įkandimo: žaizdą reikia praplauti dideliu kiekiu vandens su muilu ar detergentu, paskui dezinfekuoti ketvirtinio amonio grupės dezinfekuojančiu preparatu.

Yra pageidautina imunoglobuliną švirkšti į žaizdos sritį. Imunoglobulinas turi būti atsargiai švirkščiamas giliai į žaizdą ir aplink ją. Likusi dalis injekuojama į raumenis, į tolimesnę anatominę sritį nei pasiutligės vakcina.

Jeigu švirkšti į raumenis negalima (pvz.: kraujavimo sutrikimų atvejais), reikia švirkšti po oda.

Tačiau pažymėtina, kad klinikinių efektyvumo duomenų, grindžiančių vakcinos skyrimą į poodį, nėra.

4.3. Kontraindikacijos

Kadangi pasiutligė yra mirtina infekcija, kontraindikacijų pasiutligės imunoglobulino skyrimui nėra.

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

IMOGAM RABIES į kraujagyslę švirkšti negalima dėl šoko rizikos.

Tikrų padidėjusio jautrumo reakcijų būna retai.

Pasitaikė neefektyvaus gydymo ir mirties nuo pasiutligės atvejų, kai buvo nesilaikoma nurodyto preparato dozavimo ar vartojimo būdo. Todėl labai svarbu laikytis rekomendacijų, nurodytų 4.2. skyriuje, ypač kai žaizdos yra sunkios.

Žaizdų infiltracija kai kuriose anatominėse srityse (pirštų galiukai) turėtų būti atliekama labai atsargiai, kad išvengtumėte kraujo spaudimo padidėjimo audiniuose (suspaudimo, „Compartment“ sindromas).

Vietiniam skausmui sumažinti galima švirkšti mažesnius kiekius į artimesnes anatomines sritis.

Po vaisto sušvirkštimo pacientą būtina stebėti mažiausiai 20 min.

IMOGAM RABIES turi mažą kiekį imunoglobulino A (IgA). Asmenims, kurie turi (IgA) nepakankamumą, kraujo produktų sudėtyje esančių IgA skyrimas gali iššaukti anafilaksinę reakciją, nes susiformuoja IgA antikūnai.

Retais atvejais žmogaus imunoglobulinas nuo pasiutligės gali sukelti kraujo spaudimo sumažėjimą, susijusį su anafilaksine reakcija. Taip gali atsitikti net ir tokiems pacientams, kurie gerai toleravo ankstesnį gydymą žmogaus imunoglobulinu.

Esant alerginės ar anafilaktinės reakcijos įtarimui, reikia nedelsiant nutraukti skiepijimą. Ištikus šokui, gydoma simptomiškai.

Standartiniai tyrimai skirti apsaugoti nuo infekcijų, kurias sukelia produktai pagaminti iš žmogaus kraujo ir plazmos, apima donorų atranką, pavienių duoto kraujo ir plazmos rinkinių patikrinimą, aptinkantį specifinius infekcijos žymenis ir įtraukiantį efektyvias viruso inaktyvinimo/ pašalinimo gamybos stadijas. Nepaisant to, jeigu paskiriami produktai, pagaminti iš žmogaus kraujo ar plazmos, galimybė užsikrėsti infekcijų sukėlėjais neatmetama. Tai taip pat vartojama nežinomiems ar staiga atsiradusiems virusams ir patogenams.

Tyrimai, atliekami virusams su apvalkalu, tokiems kaip ŽIV, HBV ir HCV yra laikomi efektyviais.

Tyrimų, atliekamų virusams be apvalkalo, tokiems kaip HAV ir parvovirusui B19 efektyvumas gali būti ribotas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos