Temos
DENTOSEPT
Vaistinis preparatas: DENTOSEPT
Puslapis: 2


Antimikrobinės ir priešuždegiminės šalavijų lapų savybės siejamos su tujonu. Tyrimuose in vitro nustatytas antibakterinis aktyvumas prieš Escherichia coli, Shigella sonnei, Salmonella species, Klebsiella ozanae (Gram–neigiami), Bacillus subtilis (Gram–teigiami), ir prieš įvairius grybelius (Candida albicans, C. krusei, C. pseudotropicalis, Torulopsis glabrata, Cryptococcus neoformans). Diterpenų komponentai esantys šalavijų lapuose yra aktyvūs prieš stomatito virusus.

Ramunėlių prepratai yra naudojami kaip priešuždegiminiai ne tik gydant virškinimo trakto sutrikimus. Jie plačiai naudojami gydant uždegiminius procesus burnoje:gingivitus, periodonto ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimus. Nustatyta, kad ramunėlių preparatai yra efektyvūs esant gleivinių infekcijai ar uždegimui. Praskiestas ekstraktas naudojamas burnos skalavimui 5-6 kartus per dieną ir sukeldamas šaldantį ir sutraukiantį efektą.

Arnika pasižymi baktericidiniu poveikiu prieš Listeria monocytogenes ir Salmonella typhimurium.

Helenalinas ir su juo susiję seskviterpenai yra aktyvūs prieš Bacillus subtili, Staphylococcus aureus, Corynebacterium insidosum, Micrococcus roseus, Mycobacterium phlei, Sarcinia lutea ir Proteus vulgaris. Helenalinas taip pat yra aktyvus prieš Trichophyton mentagrophytes, Epidermaphyton spp. ir Botrytis cinerea grybelius.

Ąžuolų žievės sudėtyje yra komponentai pasižymintys antimikrobiniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Ąžuolų žievės prepratai gali būti efektyviai naudojami ligoms, kurias sukelia C.Albicans ir kiti patogenai gydyti. Komisijos E monografijoje nurodoma, kad Ąžuolų žievė s preparai efektyvūs išoriškai gydant odos uždegimus ir nestiprius burnos ertmės uūdegimus.

Kelių tyrimų metu nustatytas pipirmėčių preparatų priešmikrobinis ir priešuždegiminis efektyvumas. Pipirmėtė efektyvi prieš Staphylococcus aureus, Helicobacter pylori, E. Coli, Salomonella enteritidis ir įvairius grybelius.

Čiobrelių sudėtyje esantis timolas ir karvakrolis pasižymi antibakteriniu ir priešgrybeliniu poveikiu prieš įvaitius gram-teigiamus ir gram-neigiamus mikroorganizmus.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Tyrimai neatlikti.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Dentosept toksikologiniai tyrimai neatlikti.

Arnikos prepratai yra nuodingi naudojant juos į vidų. Jie dirgina gleivinę ir gali sukelti gastroenteritą, raumenų paralyžių, pagreitinti arba sulėtinti pulsą, kvėpavimo sutrikimus ir atskirais atvejais gali būti mirtini. Laikoma, kad šiuos efektus sukelia helenalinas. Yra nustatyta, kad 30 ml 20( išgertos arnikų tinktūros sukelia rimtus, bet nemirtinus sutrikimus. Nustatyta, kad išorinis arnikos naudojimas gali sukelti dermatitus. Arnikos preparatai pasižymi stipriu dirginančiu poveikiu dėl jų sudėtyje esančių seskviterpeninių laktonų. Helenalinas taip pat pasižymi citotoksiniu poveikiu. Tiriant helenaliną Salmonella typhimurium testu, mutageninis poveikis nenustatytas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos