Temos
Apliedami veidą išvalysite sinusus


Paprasčiausia sloga gali komplikuotis, kai infekcija patenka į nosies ančius, vadinamuosius sinusus. Juos sudaro ištisas labirintas oro ertmių, kurias su nosies ertmėmis jungia maži plyšeliai. Jei sloga nepraeina visą savaitę, gali prasidėti nosies ančių arba sinusų uždegimas. Sinusų gleivinė paburksta, parausta ir juose atsiranda išskyrų bei pūlių. Šita sekrecija gali ištekėti pro nosį arba patekti į ryklę. Paprastai sinusitą lydi stiprūs galvos skausmai, kurie ypač sustiprėja palenkus galvą. Sinusų ertmės audiniai tampa labai jautrūs, pakyla nedidelė temperatūra.

Kai jus užklumpa tokie negalavimai, pamėginkite reguliariai atlikti kontrastinius veido apsipylimus. Padaryti tai visai nesunku: nusukite skylėtą dušo dangtelį ir paleiskite vandenį tokia srove, kad jis netikštų į šalis, o tekėtų vientisa srove. Tada nukreipkite šalto vandens srovę (10-12° C) į nosies nugarėlę ir laikykite 30-45 sekundes. Po to atsukite šiltą vandenį, leiskite maždaug 2 minutes ir baikite procedūrą šaltu vandeniu.

Šios paprastos vandens procedūros dėka į nosį ir sinusus priplūsta daugiau kraujo, taip mobilizuojamos paties organizmo gynybinės jėgos. Geriausia tai atlikti rytą ir vakare. Baigę procedūrą nusišluostykite veidą.

Dešimtajame skyriuje aprašyta kita Kneipo procedūra — intranazalinė hidroterapija — taip pat puikiai tinka gydant slogą ir sinusitą.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos