Temos
Serdolect
Vaistinis preparatas: Serdolect
Puslapis: 2


Atsižvelgiant į individualią ligonio organizmo reakciją, dozę galima padidinti iki 20 mg per parą. Tik išskirtiniais atvejais gali būti nustatyta didžiausia 24 mg paros dozė, kadangi klinikiniai tyrimai neparodė, kad, skiriant didesnę kaip 20 mg dozę, vaistinio preparato efektyvumas padidėtų. Be to, pasiekus viršutinę dozės ribą, gali dar labiau pailgėti QT intervalas.

Titravimo periodu ir palaikomojo gydymo pradžioje būtina sekti kraujospūdį.

Senyvi ligoniai

Farmakokinetinis tyrimas skirtumo tarp jaunų ir senyvų ligonių neparodė. Apie ligonius, vyresnius kaip 65 metų, klinikinių duomenų sukaupta mažai. Pradėti gydymą galima tik nuodugniai ištyrus širdies ir kraujagyslių būklę. Senyviems ligoniams dozė titruojama lėčiau ir skiriama mažesnė palaikomoji dozė (žr. 4.4 skyrių).

Vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai

Serdolect nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Inkstų veiklos sutrikimas

Ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, galima skirti įprastinę sertindolo dozę (žr. 4.3 skyrių). Hemodializė sertindolo farmakokinetikos neveikia.

Kepenų veiklos sutrikimas

Ligoniams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu, dozė parenkama palengva ir skiriama mažesnė palaikomoji dozė.

Sertindolo titravimas ligoniams, kuriems anksčiau buvo nutrauktas gydymas

Atnaujinant gydymą sertindolu ligoniams, kurie vaistinio preparato nebevartojo trumpiau kaip vieną savaitę, sertindolo dozės parinkti iš naujo nereikia  galima toliau tęsti gydymą palaikomąja doze. Kitu atveju turi būti taikoma anksčiau nurodyta titravimo schema. Prieš pradedant sertindolo titravimą iš naujo, būtina užrašyti EKG.

Perėjimas nuo gydymo kitais vaistiniais preparatais nuo psichozės

Gydymą sertindolu galima pradėti pagal rekomenduojamą titravimo schemą, kartu nutraukiant kitų geriamųjų vaistinių preparatų nuo psichozės vartojimą. Ligoniams, gydytiems organizme depą sudarančiais vaistiniais preparatais nuo psichozės, sertindolas pradedamas vartoti vietoj sekančios depą sudarančios injekcijos.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas sertindolui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai.

Nesureguliuota hipokaliemija ir hipomagneziemija.

Buvo sunki širdies kraujagyslių liga, stazinis širdies nepakankamumas, širdies hipertrofija, aritmija ar bradikardija (<50 dūžių per minutę).

Įgimtas ilgo QT intervalo sindromas ligoniui arba jo šeimoje buvo šios ligos atvejų, taip pat kai nustatytas įgytas QT intervalo pailgėjimas (QTc ilgesnis kaip 450 ms vyrams ir ilgesnis kaip 470 ms moterims).

Vaistinių preparatų, kurie ilgina QT intervalą, vartojimas. Svarbios tokios vaistinių preparatų klasės:

- I a ir III klasės antiaritminiai vaistiniai preparatai (pvz.: chinidinas, amiodaronas, sotalolis, dofetilidas);

- kai kurie vaistiniai preparatai nuo psichozės (pvz., tioridazinas);

- kai kurie makrolidai (pvz., eritromicinas);

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos