Temos
Clostilbegyt
Vaistinis preparatas: Clostilbegyt
Puslapis: 2


Tokiu atveju gydymą galima būtų tęsti tik mažesnėmis vaistinio preparato dozėmis arba sutrumpinant gydymo laikotarpį ir viso gydymo metu nuolat stebėti kiaušidžių būklę. Dėl gydymo Clostilbegyt gali būti sunku nustatyti ovuliacijos laiką ir geltonojo kūno ląstelių nepakankamumą, todėl, jei moteris pastoja, rekomenduojama skirti profilaktinį gydymą progesteronu. Vaistinį preparatą vartojančią pacientę turi nuolat prižiūrėti ginekologas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Sąveikos nepastebėta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu preparatą vartoti griežtai draudžiama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Gydymo pradžioje gali atsirasti laikinų regos sutrikimų, todėl dėl galimo pavojaus vairuoti ir valdyti mechanizmų nerekomenduojama.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Pavartojus didelę dozę pasireiškia galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, kartais vėmimas. Taip pat gali atsirasti depresija, nuovargis, neramumas, nemiga, svorio didėjimas, pilvo skausmas ir atsirasti menopauzės požymius primenantis vazomotorinis veido raudonis. Nutraukus gydymą, tokie simptomai, kaip karščio jutimas ir regos sutrikimai, išnyksta. Gali atsirasti cistinis kiaušidžių padidėjimas, ypač jei pacientė serga Šteino ir Leventalio (Stein-Leventhal) sindromu. Kiaušidės gali padidėti net 4–8 cm, tokiu atveju reikėtų matuoti bazinę kūno temperatūrą ir gydymą nutraukti, jeigu temperatūra tampa dvifazė. Gydant vaistu ilgą laiką, gali prasidėti laikinas plaukų slinkimas. Retai pasireiškia urtikarija, alerginis dermatitas, krūtų skausmingumas, dismenorėja, polakiurija ir poliurija. Daugiavaisis nėštumas galimas netgi gydymo metu.

4.9 Perdozavimas

Ūminio Clostilbegyt perdozavimo nenustatyta.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – sintetiniai ovuliaciją stimuliuojantys vaistai, ATC kodas – G03GB02.

Antiestrogeninis junginys selektyviai slopina estradiolio jungimąsi prie pogumburio receptorių ir atgalinio ryšio mechanizmu skatindamas gonadotropinų gamybą stimuliuoja ovuliaciją.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgertas Clostilbegyt gerai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Jis stipriai jungiasi prie plazmos baltymų, todėl lėtai šalinamas iš plazmos (pusinės eliminacijos laikas yra 5–7 dienos). Clostilbegyt ir jo metabolitai patenka į žarnų ir kepenų kraujotaką ir kaupiasi riebaliniame audinyje. Skylant klomifenui susidaro antiestrogeniniai ilgą laiką organizme aptinkami metabolitai. Vaistas ir jo metabolitai paprastai išsiskiria per 3 savaites daugiausia su išmatomis.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminio toksinio poveikio tyrimų duomenys

Suleidus į veną

*LD50

*160 (130–197) mg/kg kūno svorio

*žiurkėms

*

*Sugirdžius

*LD50

*830 (647–1064) mg/kg kūno svorio

*žiurkėms

*

*Suleidus į veną

*LD50

*168 (151,4–186,5) mg/kg kūno svorio

*pelėms

*

*Sugirdžius

*LD50

*1500 (1261–1784) mg/kg kūno svorio

*pelėms

*

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos