Temos
ZELDOX
Vaistinis preparatas: ZELDOX
Puslapis: 2


Bipolinio sutrikimo ūminio manijos epizodo atveju pirmą parą vaikams ir paaugliams (nuo 10 iki 17 metų) rekomenduojama suvartoti vieną 20 mg dozę kartu su maistu. Vėliau ziprazidono dozę reikia padalyti į dvi lygias dalis ir suvartoti per du kartus kartu su maistu, per 12 savaites ją palaipsniui padidinant iki numatytos 120160 mg dozės per parą pacientams, kurie sveria ? 45 kg, arba iki numatytos 6080 mg dozės per parą pacientams, kurie sveria < 45 kg. Toliau dozę reikia laipsniškai keisti, atsižvelgiant į individualią paciento klinikinę būklę 80160 mg dozių per parą ribose pacientams, kurie sveria ( 45 kg, arba 4080 mg dozių per parą ribose pacientams, kurie sveria < 45 kg. Klinikinių tyrimų metu buvo leidžiama taikyti asimetrinį dozavimą, t. y. ryte vartoti 20 mg ar 40 mg mažesnę dozę nei vakare (žr. 4.4, 5.1 ir 5.2 skyrius).

Labai svarbu neviršyti didžiausios pagal svorį apskaičiuotos dozės, nes didesnių už didžiausią dozę (160 mg per parą vaikams, kurie sveria ( 45 kg, ir 80 mg per parą vaikams, kurie sveria < 45 kg) saugumo savybės nepatvirtintos, o ziprazidonas susijęs su nuo dozės priklausomu QT intervalo pailgėjimu (žr. 4.3 ir 4.4 skyrius).

Šizofrenija

Ziprazidono saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams, sergantiems šizofrenija, nenustatytas (žr. 4.4 skyrių).

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas ziprazidonui ar bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Pailgėjęs QT intervalas.

Įgimtas ilgo QT sindromas.

Neseniai įvykęs miokardo infarktas.

Dekompensuotas širdies nepakankamumas.

Aritmijos, gydomos I A ir III klasės antiaritminiais vaistiniais preparatais.

Vartojimas kartu su vaistiniais preparatais, kurie ilgina QT intervalą, pavyzdžiui:

- I A ir III klasės antiaritminiais vaistiniais preparatais;

- arseno trioksidu;

- halofantrinu;

- levometadilacetatu;

- mezoridazinu;

- tioridazinu;

- pimozidu;

- sparfloksacinu;

- gatifloksacinu;

- moksifloksacinu;

- dolasetrono mesilatu;

- meflokvinu;

- sertindolu;

- cizapridu (žr. 4.4 ir 4.5 skyrius).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kad būtų atrinkti ligoniai, kuriems ziprazidono rekomenduojama nevartoti, reikia išsiaiškinti paciento ligos ir jo šeimos istoriją bei jį ištirti (žr. 4.3 skyrių).

QT intervalas

Ziprazidonas mažai ar vidutiniškai pailgina QT intervalą  tai priklauso nuo dozės (žr. 4.8 ir 5.1 skyrius).

Ziprazidonu gydyti kartu su vaistiniais preparatais, ilginančiais QT intervalą, negalima (žr. 4.3 ir 4.5 skyrius). Atsargiai preparatu gydomi ligoniai, kuriems yra ryški bradikardija. Elektrolitų pusiausvyros sutrikimai, pavyzdžiui, hipokalemija ir hipomagnezemija, didina piktybinės aritmijos riziką, todėl šiuos sutrikimus reikia koreguoti prieš pradedant gydyti ziprazidonu. Prieš pradedant gydyti ligonius, sergančius stabilia širdies liga, būtina įvertinti EKG.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos