Temos
Oxaliplatin medac
Vaistinis preparatas: Oxaliplatin medac
Puslapis: 3


Būtina atidžiai stebėti oksaliplatinos toksinį poveikį nervų sistemai, ypač jeigu kartu vartojami kiti vaistai, pasižymintys specifiniu toksiniu poveikiu nervų sistemai. Kiekvieną kartą prieš vaisto infuziją ir reguliariai po to būtina tikrinti paciento nervų sistemą.

Jei ligoniui, kuriam oksaliplatina suleista per dvi valandas, infuzijos metu ar per kelias valandas po jos pasireiškė ūminė gerklų ir ryklės dizestezija (žr. 4.8 skyrių), vėliau oksaliplatiną infuzuoti reikia per 6 valandas.

Jeigu pasireiškia neurologiniai simptomai (parestezija, dizestezija), kitą oksaliplatinos dozę rekomenduojama koreguoti atsižvelgiant į tų simptomų trukmę ir sunkumą:

jeigu simptomai tęsiasi ilgiau negu septynias paras ir yra varginantys, kitą oksaliplatinos dozę reikia mažinti nuo 85 iki 65 mg/m² kūno paviršiaus ploto (metastazavusiam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m² kūno paviršiaus ploto (adjuvantinei terapijai);

jeigu parestezija be funkcinių sutrikimų neišnyksta iki kito ciklo, kitą oksaliplatinos dozę reikia mažinti nuo 85 iki 65 mg/m² kūno paviršiaus ploto (metastazavusiam vėžiui gydyti) arba 75 mg/m² kūno paviršiaus ploto (adjuvantinei terapijai);

jeigu parestezija su funkciniais sutrikimais nepraeina iki kito ciklo, oksaliplatinos vartojimą reikia nutraukti;

jeigu gydymą oksaliplatina nutraukus minėti simptomai sumažėja, galima svarstyti apie gydymo atnaujinimą.

Pacientai turi būti informuoti, kad periferinės sensorinės neuropatijos simptomai gali išlikti ir pabaigus gydymą. Lokalizuota vidutinio sunkumo parestezija arba funkciją trikdanti parestezija gali tęstis iki 3 metų baigus adjuvantinę terapiją.

Toksinio poveikio virškinimo traktui simptomų, pvz., pykinimo ir vėmimo, galima išvengti arba juos mažinti preparatais, slopinančiais vėmimą (žr. 4.8 skyrių).

Stiprus viduriavimas ir vėmimas gali sukelti dehidraciją, paralyžinį žarnų nepraeinamumą, žarnų obstrukciją, hipokalemiją, metabolinę acidozę ir inkstų pažeidimus, ypač jei gydoma oksaliplatina ir 5-fluorouracilu.

Jeigu atsiranda toksinis poveikis kraujodarai (neutrofilų < 1,5 x 109/l arba trombocitų < 50 x 109/l), kitas gydymo kursas turėtų būti atidėtas, kol hematologiniai rodmenys grįš į priimtiną lygį. Pilnas kraujo tyrimas, diferencijuojant leukocitus, turi būti atliekama prieš pradedant gydymą ir prieš kiekvieną kitą kursą.

Pacientai turi būti tinkamai informuoti apie viduriavimo ir (ar) vėmimo, mukozito ir (ar) stomatito ir neutropenijos riziką po oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo vartojimo, kad jie galėtų nedelsdami susisiekti su savo gydytoju dėl tinkamo gydymo. Atsiradus mukozitui ir (ar) stomatitui su arba be neutropenijos, tolesnis gydymas turėtų būti atidedamas, kol mukozitas ir (ar) stomatitas susilpnės iki 1 laipsnio ar dar labiau ir (arba) kol neutrofilų bus ? 1,5 x 109/l.

Jeigu gydoma oksaliplatina ir 5-fluorouracilu (kartu su folino rūgštimi arba be jos), reikia įprastiniu būdu keisti 5-fluorouracilo dozę, atsižvelgiant į toksinį jo poveikį.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos